Trump vyzývá k policejnímu dohledu mešit

Trump vyzývá k policejnímu dohledu mešit

Nadějný republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump zopakoval svou výzvu, aby byl nad mešitami v USA policejní dohled, v návaznosti na střelbu v Orlandu.             

Trump uvedl na středečním shromáždění v Atlantě, že „musíme asi kontrolovat, s respektem, mešity a musíme kontrolovat další místa, neboť se jedná o problém, který, pokud nebudeme řešit, sežere naší zemi zaživa.“

Jeho připomínky následovaly poté, co Omar Mateen, americký občan afghánského původu z Post St Lucie, Floridy, zaútočil v neděli v gay klubu Pulse v Orlandu, kde zabil 49 lidí a zranil dalších 53, což bylo označeno za vůbec nejhorší masovou střelbu v dějinách USA. Viník údajně slíbil věrnost islámskému státu, oznámila policie.

Trump použil incident k protlačení jeho agendy. Trump již také dříve navrhl, aby USA pozastavily imigraci z oblastí ve světě, kde je „dokázána historie terorismu proti Spojeným státům, Evropě či americkým spojencům, dokud plně nepochopíme, jak ukončit tyto hrozby.“

Realitní miliardář z New Yorku uvedl, že zatímco se floridský střelec narodil v Americe, „jeho rodiče ani jeho myšlenky se zde nenarodily.“

Realitní magnát několikrát opakovaně vyzval k „totálnímu a kompletnímu“ zákazu vstupu muslimů do Spojených států po masové smrtící střelbě v San Bernardinu, Kalifornii, ke které došlo v loňském roce.

Prominentní republikáni se tento týden od komentářů Trumpa o muslimech distancovali.

Mluvčí Sněmovny reprezentantů Paul Ryan v úterý uvedl, že si nemyslí, že by zákaz vstupu muslimů byl v zájmu Spojených států.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Donald Trump Foto: donaldjtrump.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Trump vyzývá k policejnímu dohledu mešit

  • Co můžeme od Baraka Husseina Obamy čekat, jenž je po otci Muslim. Každý muslim musí přeci hájit zájmy Islámu a řídit se Koránem. Letos Obama blahopřál muslimům k Ramadánu a ISstát je jeho dítě, které sám stvořil a který se snaží udržet při životě!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*