Trump v Davosu: Pouze nacionalismus může zachránit volný trh

Trump v Davosu: Pouze nacionalismus může zachránit volný trh

Prezident Donald Trump prohlásil, že nový americký nacionalismus by měl být pro zbytek světa vzorem pro prosperitu a je jedinou baštou proti socialismu.„Největší povinností národa jsou jeho vlastní občané. Uctívat tuto pravdu je jediný způsob, jak vybudovat víru a důvěru v tržní systém, “řekl Trump na zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu ve Švýcarsku.

Trump pochválil tzv. „blue-collar boom“, který v USA vedl k oživení výroby, zvyšování mezd a extrémně nízké nezaměstnanosti a zároveň odsoudil alarmisty, kteří chtějí reagovat na výzvy spojené se změnou klimatu socialismem.

„Tito alarmisté vždy vyžadují totéž: absolutní moc ovládat, transformovat a řídit všechny aspekty našeho života,“ řekl Trump. „Nikdy nenecháme radikální socialisty zničit naši ekonomiku, zničit naši zemi nebo zničit naši svobodu.“

„V Americe chápeme, co pesimisté odmítají vidět: že rostoucí a pulzující tržní ekonomika zaměřená na budoucnost zvedá lidského ducha a povzbuzuje kreativitu natolik silnou, aby překonala jakoukoli výzvu, zdaleka jakoukoli výzvu,“ řekl.

Trump naléhal na zbytek světa, aby napodobil americký pro-dělnický nacionalismus.

„Program pro pracovníky, občany a rodiny ukazuje, jak může národ prosperovat, když jeho komunity, společnosti, vláda, spolupracují pro dobro celého národa, „uvedl Trump.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*