Trump už moc neznamená

Trump už moc neznamená

Na počátku prezidentského období Donalda Trumpa mnoho lidí na světě věřilo, že nastane racionální oteplení mezi USA a Ruskem, Trumpem a Putinem.

Ačkoliv nesporně oba pánové v oblastech geopolitických světových střetů (Venezuela, Ukrajina, Sýrie, Libye, Írán, Evropská unie, demilitarizace Korejského poloostrova, dohody o odzbrojení atd.) jsou navenek rozhodujícími činiteli světa, ve skutečnosti zejména u Donalda Trumpa platí, že vlastně u něho neplatí nic.A pozor, tím nemám na mysli, že by byl nepředvídatelný, což nepochybně je, ale na rozdíl od Vladimíra Putina, který, když se k něčemu zaváže, může stoprocentně zajistit, že se tak i stane, Donald Trump je po celé soustavě výkonné i zákonodárné moci obklopen nepřáteli a protivníky.

Téměř souběžně něco jiného říká on a něco jiného Pompeo a Bolton. A Kongres, ten už je úplně proti všemu.

Samozřejmě, že by se chtěl s Putinem na mnoha věcech dohodnout, a deep state, který nejenom že se nezmenšil, ale naopak se jen rozrůstá, mu v tom zabrání.

Vždyť i ty komentáře veškerých amerických médií k jeho rozhovoru s Putinem jsou už absurdní. Nejenom že Russia hoax bylo v telefonátu neprosto okrajové, všechna americká média mluví především o tom. Ale nejen to, média pokračují v protiruském tažení a rozčilují se, jak to, že si Trump dovolil ostře nepožadovat na Putinovi, aby nezasahoval do amerických voleb (čti v jeho prospěch).

Jsou šílení a nemocní a zatím Kongres USA přijal čtyři základní body pro budoucí nepřátelské akce proti Rusku, které má podniknout Ukrajina s podporou USA:

  • USA mají prokázat tvrdou podporu Ukrajině… a zvětšit politickou, diplomatickou a vojensko-technickou pomoc v boji proti Rusku
  • USA mají věnovat zvláštní pozornost situaci v Azovském moři
  • důrazně posílit práci na zvětšení sankcí USA proti Rusku ve spolupráci s evropskými partnery
  • koordinovat pozice s EU v energetické sféře a postavit se nabídkám Ruska

A tak prezident USA se domlouvá s prezidentem Ruska, ale nic moc jeho slova neznamenají.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*