Trump to určitě nevzdá. A to je pro svět dobře…

Trump to určitě nevzdá. A to je pro svět dobře…

Trump v rámci své předvolební kampaně slíbil revoluci v podstatě proti všemu, co tehdy Obamova administrativa, ale i administrativa jeho předchůdců včetně republikánských představovala.

Vyhlásil boj proti migraci, boj proti ekonomické globalizaci, která podle jeho názoru poškozuje Ameriku ztrátou pracovních míst, ztrátou víry ve vlastní užitečnost obyčejných amerických bělochů, vyostřeným multikulturalismem, boj proti postavení Ameriky jako světového četníka a osnovatele pořadatele barevných revolucí a vojenské agrese ve jménu šíření západních hodnot a nastartování spolupráce s Ruskem. A jako hlavní metodu práce označil nepředvídatelnost.

Zcela nesporně Amerika neměla nikdy předtím takového prezidenta a zcela nesporně ovlivní její budoucnost, budoucnost Západu a tím i světa, jako málokdo jiný.

Samozřejmě, že je to pošuk. A v jistém smyslu už přestává být nepředvídatelným protože každý ví, že jeho tweety jdou trvale od zdi ke zdi.

Ale upřímně řečeno, když se podíváte na jeho boj proti „bažině“ americké i světové je naprosto konsekventní.

Zcela kašle na floskule o euroatlantických hodnotách, není schopen opájet se slovy o výjimečnosti západní civilizace a v zásadě kašle na všechna spojenectví. Je mu odpudivá Evropská unie a i k NATU přistupuje zcela utilitárně ve smyslu hesla: Připlať a potom budeme uvažovat, zda se budeme vojensky angažovat. A navíc, i když celá americká společnost je až chorobně protiruská a jeho ministři a úředníci dělají vše pro to, aby dali Rusku zabrat, čas od času z něho vypadne něco, co svědčí o tom, že by s Putinem rád spolupracoval, ale nesmí.Mimochodem pikantní je, že Putin říká a Trump nepopírá, že si alespoň tajně, aby to nikdo z amerických úředníků nezjistil, volají.

Samozřejmě sem tam udělá jakýsi kabaretní úkon, jako raketový útok na Sýrii, při které není nikdo nejen zabit, ale ani zraněn a kdo si nechá ukázat živoucí Damašek, je až překvapivé, jaké je to kvetoucí a rozvíjející město.

Za to všechno patří Donaldu Trumpovi dík. Jistě zase něco plácne, jistě zase vypění. Ale žádnou válku proti Rusku, kterou si tak přejí Poláci, Ukrajinci, země Pobaltí či Rumuni stoprocentně nevyvolá a na rozdíl od Obamy, Clintona, Bushe nebude ve světě podporovat natož pak zakládat barevné revoluce spojené s krveprolitím.

Samozřejmě, něco dělat musí, jinak by ho militantní Američané rozsápaly, a tak sem tam vyhlásí sankce, u kterých se ovšem ukazuje, že ve svých důsledcích dotčené země jen posílí. Rusko se například přeměnilo ze země která dovážela naprostou většinu potravin, jejich čistým vývozcem.

Jestli je chválíme, že přes velkohubost vlastně provádí nejumírněnější zahraniční vojenskou politiku možná v historii USA, nesmírně pomáhá nám Evropanům proti Merkelovým a Macronům.

Je nesmiřitelným odpůrcem proti invazi muslimských migrantů, je bojovníkem proti světovém řádu, který je založen na hospodářské globalizaci a hlavně ukazuje, jak jsou ti tzv. evropští lídrové Merkelová či Macron, kteří si EU přivlastnili a ukazují svou aroganci a přezíravosat, vlastně geopoliticky slabí.

I proto konsekventně rozbil na padrť závěry G7 a toto uskupení, které mělo ukazovat světovou nadvládu a jednotu západních velmocí ukázal jako směšnou relikvii bývalé dominance…

Bez USA jsou Německo, Francie, Velká Británie, Japonsko, Kanada jsou jen regionálními velmocemi. Mohou se sice scházet, mohou řečnit, ale to je také vše.

Trump nechce unipolární západní svět.

Chce Ameriku first, Ameriku, která bude jednat s kým bude chtít a spolupracovat s tím, s kým se dohodne.

Mezi námi: V situaci kdy Putin s Si Ťin-pching a stále více upevňují své postavení a odsouvají USA z Asie v rámci Šanghajské organizace pro spolupráce zahrnující světové ekonomické obry jako je Čína a Indie, které v celku zahrnuje 50% světového obyvatelstva a kumulovaný objem 25% světového hospodářství aniž by unavovaly donekonečna „hodnotami“ je třeba říci, že ohnisko geopolitiky a i ekonomiky se přesouvá na východ.

Zatímco v G7 se už málem fackují, v Šanghajském uspořádáni dovedou vedle sebe být i země, které často v minulosti a ostře stály proti sobě, například Čína a Indie, Indie a Pákistán.

No řekněte: Není to skvělé?

Můžeme se někdy Trumpovi smát, ale nastartoval vývoj, který v Evropě podobnými cestami bude jistě následovat Itálie, Rakousko, Maďarsko a který dříve či později má naději, že zlomí diktát Berlína i Paříže.

Donalde Trumpe, nevzdávej to!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Trump to určitě nevzdá. A to je pro svět dobře…

  • K EK: Kim velmi dobre vi, jaky osud ho ceka, kdyby sve rakety s hlavicemi znicil – osud Kaddafiho, Sadama, atd. Tyto zbrane jsou jeho zivotni pojistkou a nejenom jeho, ale cele severni Koreje. Bez nich by USA Koreu uz davno znicili jako Syrii, Libyi, Irak. Co USA nejvice strasi je moznost zasahnout jejich uzemi odvetnym atomovym uderem. Proto usiluji o atomove odzbrojeni vsech, kteri si chteji zachovat svou suverenitu a nestat se lokajem v NWO Spojenych statu. Iran, Cina, Rusko jsou to, ktere USA neustale provokuji a chteji destabilizovat.
    USA se ovsem neda verit, jsou proradne, smlouvy rusi nebo na ne kaslou. Jimi ovladane svetove organizace OSN, RB, Amnesty International, NGOs, media, centralni banky vsude v lokajskych zemich jim to umoznuji.

  • Trump neni posuk pane Vyvadile. Jenom tak vypada. Nikdo nemuze videt do vysoke hry, kterou on rozehral proti Neoconum a Deep Statu v USA, kteri tam ve skutecnosti vladnou a urcuji i z velke casti politiku USA. Nedovoluji prezidentovi se sejit s V. Putinem, nepreji si dohody o odzbrojeni, chteji valky. Je pro nas tezke do toho videt na dalku a za manipulacniho lhani a zamlcovani nasich lokajskych medii a politiku na zapade. Ukazal nam ale, jak hluboce on lokaji neoconu, jako jsou Merkelova, Macron, EU komise, atd. pohrda. Dela z nich pri kazde prilezitosti smesne sasky. Udelal z G7 debatni krouzek se kterym se nehodla zabyvat, kdyz tam nejsou Rusko a Cina. At vyjde z jednani s Kimem cokoliv, bude to vzdy pro lidi rozumnejsi, jak vojenska intervence USA, ktera by vratila zemi do doby kamene jako v Syrii, Libyi, Iraku za pusobeni predeslych prezidentu USA.
    Evropska politika i nasi republiky se nezmeni, budou-li u moci i nadale lokajove neoconu, kteri na vsechno kyvnou a ignoruji zajmy vlastnich zemi. Drive ci pozdeji budou muset byt odstraneni. Cim drive, tim lepe. Nasim nejvetsim nebezpecim je organizovana migrace do Evropy, na ktere se podileji lode NGOs Nemecka, Nizozemi. Italie nam jako Australie ukazuje cestu, jak tento priliv ekonomickych a negramotnych parazitu a nasilniku do Evropy zastavit. Lode se musi prinutit vracet se tam, kde uprchliky nabraly, musi se stihat za podporu paseraku a migrace. Musi se zjistit, kdo tyto lidi financuje a stihat je. Politiky, kteri tento priliv nezastavili je treba volat k odpovednosti, v prvni rade Merkelovou. A zejmena prestat s nepochopitelnou protekcni ochranou a hyckanim migrantu a jejim zvyhodnovanim proti Evropanum. Evropa musi pomahat lidem tam, kde maji problemy a ne je tahat do Evropy a rozkladat spolecnost, vydavat ji ohrozeni skrze atentaty migrantu a cpat jim za to jeste penize!

  • Trump ruší písemné dohody podle toho, jak se vyspí. Euforie z jednání dlouho nevydrží. USA drží pod krkem jejich vlastní zbrojní průmysl a hrozba války je jejich zdroj obživy. Nemohou si dovolit, aby klesla poptávka po zbraních, kdyby byl na Světě mír. Budou si vždy udržovat ohniska válek. KLDR se nesmí zbavit své schopnosti zasáhnout USA nukleárními zbraněmi. To by byla vyjednávací pozice úplně jiná. USA nemají spojence. Mají jen ty, kteří jsou poslušní a ty, které je nutné k poslušnosti donutit silou. Netroufnou si ale na ty země, které jsou schopné zasadit citelný úder na území USA.
    Kdo věří Trumpovi, který dokáže zrušit i vícestrannou písemnou smlouvu, je blázen. Kim si dá určitě pozor na to, aby se k USA otočil zády.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*