Trump řekl Putinovi, aby ignoroval „stupidní“ úředníky z Bílého domu

Trump řekl Putinovi, aby ignoroval „stupidní“ úředníky z Bílého domu

Prezident Donald Trump řekl ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, aby ignoroval úředníky z Bílého domu, kteří se snažili zabránit oběma vůdcům v telefonickém rozhovoru.              

Během březnového telefonického rozhovoru, Trump řekl Putinovi, že příslušní úředníci Bílého domu jsou „stupidní lidé“, informoval v pondělí deník New York Times jenž citoval osobu, která přímo rozhovor slyšela.Pobočníci Bílého domu chtěli překazit, aby Trump poblahopřál Putinovi k jeho volebnímu vítězství, stojí dále ve zprávě. Trump ve stejném telefonním rozhovoru také řekl Putinovi, že Rusko a Spojené státy by měly zlepšit své vztahy.

Očekává se, že Putin a Trump se setkají ve Finsku 16. července, aby projednali bilaterální vztahy a různé otázky na mezinárodním programu, což bude jejich první plnohodnotná schůzka od doby, kdy Trump nastoupil do úřadu v lednu 2017.

Plánované setkání je doprovázeno mnoha zprávami z médií odkazujícími se na zdroje USA a EU, které vyjadřují obavy, že by Trump mohl údajně učinit nepřiměřené ústupky vůči Rusku v zahraničních záležitostech.

 

(Ilustrační obrázek Foto: AP Photo / Alex Brandon)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Trump řekl Putinovi, aby ignoroval „stupidní“ úředníky z Bílého domu

  • Trumpeta zakazuje Nemcum a Evropanum kupovat rusky plyn, protoze potrebuje prodavat svuj 3 drazsi plyn z bridlice. Protoze jsou US zbrojari nevytizeni (zadna valka) a USA potrebuji penize, nuti Trump NATO zeme okamzite zvysit rozpoczy na zbrojeni na 2 % HDP, nedavno jeste chtel 4 % !! Nejde ani o snizeni vydaju USA na NATO, ale o nove americke zbrane, ktere budou muset Evropani kupovat!
    Zadluzene Spojene staty potrebuji nutne pomoc a nestydate ji zdimaji ze svych spojencu, lepe receno lokaju, kterymi Trump pohrda a jenom je kara za ksefty s Ruskem!
    Lokajove v EU a v NATO jsou vystraseni a nevedi, jak se k tomu postavit. Zkousi vzpouru zavedenim cel na US zbozi, na ksefty s ropu za jine meny jak $. To zene Trumpa ke zbesilosti.
    Lokajove se ovsem nezmeni a je treba je vymenit za politiky, co budou delat politiku prospesnou svym obcanum a prestanou bojovat ve svete za zajmy USA, ale za penize Evropanu.
    I kdyz ma Trump castecne me sympatie, protoze se postavil Neoconum a Deep Statu, on bude vzdy hajit US zajmy na ukor zajmu svych lokaju ve svete! A tak je si treba klast otazku, co ze je to za ‚spojence‘? Pred kym nas ma chranit? A bude nas chranit az bude treba? Rusko nikoho neohrozuje, je nam delan strach, abychom kupovali zbrane a US vyrobky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*