Trump pro CBS: „Ztrácíme tuto zemi, to je důvod, proč jsem tak snadno vyhrál volby“

Trump pro CBS: „Ztrácíme tuto zemi, to je důvod, proč jsem tak snadno vyhrál volby“

Americký nově zvolený prezident Donald Trump učinil pro CBS svůj první oficiální televizní rozhovor, ve kterém se zaměřil na aktuální témata, od hraniční zdi, přes sňatky homosexuálů a potraty, daně, demonstrace proti jeho osobě, na konec válek na Středním východě.                        

Nově zvolený prezident se domnívá, že jeho vítězství bylo částečně dáno tím, jak je lid zklamán a rozzloben kvůli americké zahraniční politice- místo toho, aby se zaměřilo na věci doma.

„Je to okamžik, kdy politici zklamali lidi a trvá to delší dobu. Zklamali je v otázce práce. Dokonce je zklamali, i pokud jde o válečnou frontu. Víte, bojujeme v této válce po dobu 15 let,“ uvedl Trump.

„Utratili jsme šest biliónů dolarů na Středním východě, 6 biliónů, to jsme mohli dvakrát přestavět naši zemi. A podívejte se na naše silnice, na naše mosty a tunely, na naše letiště…Jsou, jako, zastaralé,“ dodal Trump.

Takže místo toho, nový americký vůdce se zavazuje věnovat mnohem větší pozornost k věcem doma- ale v první řadě, jak tento domov zachránit.

„V některých oblastech bych postavil plot, ale v některých oblastech je vhodnější stěna. Jsem v tom velmi dobrý. Říká se tomu budování,“ uvedl Trump s odkazem na jeho plán, který byl jedním ze základních kamenů jeho kampaně: postavit zeď na mexické hranici.

Tento krok byl odsouzen mnohými, od mexického prezidenta po papeže Františka.

Nakládání s nelegálními migranty také bude velmi těžké, jak bylo vyjádřeno nově zvoleným prezidentem.

„Co budeme dělat je, že musíme dostat lidi, kteří jsou zločinci a mají trestní záznamy, členové gangu, drogoví dealeři, máme u nás mnoho těchto lidí, asi 2.000.000, mohlo by to být i 3.000.000, musíme je dostat ven z naší země, nebo je uvěznit.“

Když šlo o otázku dalších migrantů, Trump vypadal méně jistý v jeho plánech.

„Poté co bude zabezpečená hranice a poté, co bude vše normalizované, poté se rozhodneme o těchto lidech, o kterých hovoříte, jsou to úžasní lidé…Je to velmi důležité. Chceme zabezpečit naši hranici.“

Trump také naznačil, že bude usilovat o svou pozici proti potratům, jmenováním soudce „pro-život“.

Při konfrontaci s přímou otázkou, zda některé ženy nebudou moci jít na potrat, Trump byl vyhýbavý a uvedl, že „je to dlouhá cesta“.

Moderátorka Leslie Stahlová jej později konfrontovala otázkou, zda je Trump „polekaný, nebo vystrašený z této enormní zátěže (prezidentský post),“ na což ji nově zvolený prezident odpověděl: „Já to respektuji. Ale nebojím se.“

Co se týče osobní strany, Trump prohlásil, že si nebude brzy brát žádnou dovolenou a také slíbil, že nebude brát prezidentský plat.

Pokud jde o jeho notoricky známé používání sociálních médií, Trump slíbil, že bude „velmi zdrženlivý,“ ačkoli zdůraznil počet potenciálních uživatelů, které sociální sítě přináší.

Trump také poukázal na svou schopnost být silným vůdcem pro USA a také zdůraznil, že bude chránit zájmy své země.

„Jsem věcný člověk. Myslím, že se tisk snaží vám to ukázat trochu odlišně. V mém případě, jako divokého muže. To nejsem. To opravdu nejsem. Jsem velmi věcný člověk,“ uvedl nově zvolený prezident.

„Budu řídit sám sebe velmi dobrým způsobem, ale to závisí na tom, jaká bude situace, někdy budu muset být drsnější. Když se dívám na svět a na to, jak někteří využívají naší zemi, a říkám to velmi hrdě: „Bude to Amerika na prvním místě. Už to nebude to, co děláme (v současné době)- my tuto zemi ztrácíme. To je důvod, proč jsem vyhrál volby. A vyhrál je snadno.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: CBS Evening News / YouTube)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*