Trump oficiálně ukončil podporu syrským džihádistům, protože je to „neúčinné a nebezpečné“, místo toho bude držet s Ruskem

Trump oficiálně ukončil podporu syrským džihádistům, protože je to „neúčinné a nebezpečné“, místo toho bude držet s Ruskem

Americký prezident Donald Trump oficiálně ukončil tajný program CIA, který trénoval a vyzbrojoval takzvanou „umírněnou syrskou opozici“ a řekl, že byl masivní, nebezpečný a nehospodárný.

Spolupráce s Ruskem se stala klíčovým prvkem v Trumpově strategii vůči Sýrii, informoval deník Washington Post, když citoval úředníky, kteří odmítli sdělit svá jména.

Už před čtyřmi týdny velitel amerického velitelství zvláštních operací generál Raymond Anthony Thomas prohlásil, že Ústřední zpravodajská agentura (CIA) ukončila svůj program na podporu takzvaných „umírněných syrských rebelů“, který začal před čtyřmi lety.

Zpět v říjnu roku 2015 úředníci americké administrativy oznámili, že Washington upustí od programu výcviku a vyzbrojování takzvané „umírněné opozice“ v Sýrii, poté co údajný program selhal.

Například, dvě skupiny pečlivě vybraných teroristických praktikantů, kteří vstoupili do Sýrie, se vzdali dalším teroristickým skupinám druhý den poté, co vstoupili na syrské území z amerických výcvikových táborů v Turecku a odevzdali dalším teroristickým skupinám všechny své zbraně a vybavení.

Minulou sobotu americký investigativní novinář Rick Sterling oznámil, že americký program zaměřený na trénink a vyzbrojování takzvané „umírněné syrské opozice“ skončil.

 

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Trump oficiálně ukončil podporu syrským džihádistům, protože je to „neúčinné a nebezpečné“, místo toho bude držet s Ruskem

  • Konec zastupne valky USA v Syrii prostrednictvim teroristu, ktere ridi a financuji. Financovali zabijeni syrskeho obyvatelstva, niceni mest a vesnic. Protoze US Army tam nikdo nezval, vyzbrojili jakykoliv ksindl, aby za jejich zajmy bojoval proti Assadovi. Spousta jednotek se pak osamostatnila a bojovala jenom za sve zajmy a moc. USA maji tak nejvetsi podil na zniceni Syrie.
    Ackoliv nemaji USA zadne povoleni od syrske vlady, zridily v Syrii nekolik vojenskych zakladen. Tak jedna jenom zlocinecky klan, nestarajici se o zadne mezinarodni slouvy. OSN mlci, Amnesty Int. mlci, jsou ovladany USA.
    Proc byla znicena Syrie? Protoze Assad nesouhlasil s pipeline z Kataru pres sve uzemi ke Stredozemnimu mori.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*