Trump odsoudil americká média z falešného pokrytí údajného druhého setkání s Putinem

Trump odsoudil americká média z falešného pokrytí údajného druhého setkání s Putinem

Americký prezident Donald Trump ve středu kritizoval americké zpravodajství, které informovalo o jeho druhém setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem v rámci summitu G20 v Hamburku.                      

Deník Hill informoval, že tito dva vůdci měli druhé, neveřejné setkání, na okraji summitu G20. Setkání se uskutečnilo během státní večeře státníků G20 a trvalo zhruba hodinu, řekl novinářům Ian Bremmer, prezident mezinárodní poradenské společnosti Eurasia Group.

„Falešná zpráva a tajné večeři s Putinem je chorá. Všichni vůdci G20 a manželky byli pozváni německou kancléřkou. Tisk o tom věděl! Falešné zprávy se stávají čím dál nečestnější! Dokonce i večeře uspořádána pro 20 vůdců v Německu má vypadat zlověstně! Napsal Trump na svém Twitteru.

V tentýž den úředník Bílého domu vyvrátil toto tvrzení a řekl, že Trump a Putin neměli v Hamburku druhém setkání, ale na konci formální večeře krátce konverzovali. Úředník označil podezření, že Bílý dům tají druhou schůzku za „falešné, škodlivé a absurdní“.

Od doby, kdy Trump převzal úřad, americká média obviňují tým amerického prezidenta, že má vztahy s Kremlem. Americké prezident tato obvinění vyvrátil a označil média, které se živí na těchto spekulacích za „falešné zprávy“.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*