Trump neřízená střela? Pehe naopak řízená. Otázka je, kým? Koho groše jíš, toho slova piš!

Trump neřízená střela? Pehe naopak řízená. Otázka je, kým? Koho groše jíš, toho slova piš!

V čí prospěch (a za čí groše) šíří svá moudra (a demagogii) publicista expert, obdivovatel globalizace a EU, ředitel NY University v Praze, účastník Bilderbergu a bývalý Havlův poradce Jiří Pehe? Jidáše holt najdeme v každé době.

Ve svém nejnovějším komentáři „Trump jako neřízená střela“ se publicista a politický „expert“ opět zaobírá jedním ze svých nejoblíbenějších témat poslední doby. Mně, kromě běžné Peheho chvilky demagogie, zaujala především následující část.

„Možná se nelze divit, že v amerických médiích se ve spojení s Trumpem stále častěji používá pojem „unhinged“. To by v doslovném překladu znamenalo „vysazený z pantů“, v méně doslovném „vykolejený“, normálně se ale toto slovo překládá prostě jako „pomatený“, píše ve svém nejnovějším komentáři Pehe, s důvtipem sobě vlastním však netuší, jak výstižně popsal status quo své osoby.

Když přihlédnu k titulku Peheho komentáře, v němž o Trumpovi mluví jako o neřízené střele, nedá mi to, abych nezmínil svoji analogii – totiž, že:

Pehe je naopak střela řízená. Otázkou je, kým (a za kolik)?

Pakliže si přečtete některé z jeho komentářů, můžete si všimnout, že se vskutku rád mazlí s několika tématy, pojmy a jediným správným pohledem na ně.

Nejdůležitější Peheho „milášek“ (jako prsten moci pro Gluma z Pána prstenů) je globalizace. S tou se perem lísá často a rád a předkládá ji čtenářům ve všech jejích krásách, ctnostech a úžasu, jako nevyhnutelnou manu, s níž se všichni (zpátečníci), kteří ještě neprozřeli, zkrátka musíme smířit.

S podobnou obsesí se poté ohání nesmrtelnou vějičkou „liberální demokracie“ – stejně jako řada jeho kumpánů typu Kolář, Halík, dle něhož je přímá demokracie zrůdná věc – psal jsem zde, Fendrych, Horáček, tvrdící, že máme moře a vyhráli jsme MS ve fotbale – psal jsem zde, nebo Schwarzenberg – o jeho multikulturní touze a souznění s míšením evropského obyvatelstva jsem psal zde). Jakkoliv jsou tito a jim podobní demokraty většinou pouze tehdy, když je jen a pouze po jejich.

Dalšími oblíbenci v Peheho komentářích pak jsou (jeho svátosti) Evropská unie či Václav Havel (psal jsem Tady je Krakonošo… Havlovo! V jednoho Havla věřiti budeš), případně oblíbený to populismus či migranti (hádejte z jakého úhlu pohledu). Jistě bychom našli i řadu komentářů dehonestujících Rusko.

Proč zrovna tato témata? Čemu a komu tím prospívá? Za čí bakšiš své hlubokomyslné úvahy šíří?

Pehe a notičky z USA či Bilderbergu

Začněme jeho „medailonkem“ na Novinkách.
Jiří Pehe: Politický analytik a spisovatel, který dva roky působil jako ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky Václava Havla je v současnosti ředitelem New York University v Praze a vede Pražský institut pro demokracii, ekonomii a kulturu Newyorské university (PIDEC). Vystudoval mezinárodní vztahy na Kolumbujské univerzitě v New Yorku.

Čirou náhodou se pak ještě jako poradce prezidenta Havla Pehe v roce 2001 zúčastnil Bilderbergu (každoroční několikadenní zasedání současných i bývalých vysokých státních představitelů, byznysmenů, bankéřů či ředitelů mediálních domů za zavřenými dveřmi).

Pro online tyden.cz v roce 2013 mimo jiné uvedl: „Konference je na velmi vysoké úrovni. Byli tam lidé, kteří se účastnili vlád, nebo byli ve vedení korporací… Moje zkušenost s Bilderbergem byla velmi zajímavá, ale nemohu potvrdit, že by se tam domlouvala budoucnost světa.“

Tož to jsme tady v zaprděné České republice (slovy knížete Karla) klidní.

Končím slovy jednoho z diskutujících pod dřívějším Peheho příspěvkem a slovy svého předchozího veršovaně pojatého blogu: „Co komu přeji“ (psal jsem: Sobotka, Halík, Kalousek, umělec, nevinář či Pánek – jen několik veršovánek)

Pehemu zlaté pero přeji,
by napsal Santovi do Států,
že v Česku se mu lidé smějí,
a maj psinu z jeho traktátů.

„Pehe, Ty již dlouho tápeš v krajině hlouposti a ne a ne najít východ, co?“

(Foto: Česká televize)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Trump neřízená střela? Pehe naopak řízená. Otázka je, kým? Koho groše jíš, toho slova piš!

  • Za koho kope Pehe a Vondra snad nemusime ani prosetrovat.
    Co vime o minulosti Peheho? Nelinejsi cisnik v New Yorku ho oznacoval jeho znamy za totace, pozdeji po navratu se pysnil titulem Dr. nevim jakych ved, je to jedno, byl koupeny, jako vse co se da koupit. Po stourani odkud ten titul ma ho prestal sice uzivat, ale to dokreslilo co on je. Je hlasnou troubou americkeho mainstreamu v mediich, podporoval Obamu a Killary Clinton a dobyvacne valky a hrozby USA. Nemusime dlouho premyslet, kam patri. Varuje nas pred Putinem, ktery nam nic neudelal. Zene nas do naruci ochrany NATO, ktera vede zlocinne valky v zajmu USA a chce u nas instalovat zase radar jako se jim dari uz na Slovensku zakladnou, ktera Slovaky zaradi na mapu odvetnych cilu a my jsme hned vedle. Nase vlada mlci, ministr obrany co dal veleni pod Wehrmacht dokonce chce byt prezidentem. Tohle na Slovensku je zavazne, pritahne rakety, neochrani nas, spise prispeje v pripade konfliktu k nasemu rychlemu zpopelneni, ktery na zaklade lzi pod False Flagg (jak jinak) opet rozpoutaji USA a NATO, aby bojovaly za zajmy USA,eni Evropy. prestoze stale tvrdi, ze v nasem zajmu. V zajmu naseho zpopelneni .

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*