Trump nechce reprezentovat celý svět, chce reprezentovat jenom Ameriku

Trump nechce reprezentovat celý svět, chce reprezentovat jenom Ameriku

Projev Ronalda Johna Trumpa před americkým Kongresem byl zřejmě nejdůležitějším od roku 1945. Ne možná pro Američany, ale pro svět, pro nás určitě. Svět jistě přepisuje…

Řekl toho mnoho a většina se týkala amerického národa, jeho starostí, vnitřních problémů Ameriky, potřeby znovuobnovit rozkvět, ekonomiku životní úroveň…Ano je to ryzí a svébytná forma amerického izolacionalismu jako reakce na celosvětový globalismus, mimo jiné z pera Baracka Hussein Obamy.

Nevím, zda nám přísluší hodnotit vnitrostátní důsledky jeho politiky. Nechceme jistě, aby se nám Američané, jak to od roku 1989 dělali, kafrali do našich záležitostí a prezident Trump má plnou legitimitu, jak zajistit nárůst pracovních sil v zemi, dát do laťě americké firmy, kteří putují za levnou pracovní silou, změnit obchodní bilanci s Čínou, Německem, Japonskem i dalšími zeměmi.

Nepleťme se mu do toho, co chce v zemi udělat, sledujme, jaké to bude mít dopady na svět.

Skvělé…

Trump ale vyjádřil několik myšlenek, kterých u mně, starého masarykovsko – benešovského humanisty způsobily vláhu v očích….

Především nechce a zřejmě ani nepřipustí válku s Ruskem, i když jej mainstreamoví politici celého Západu, u nás například tupec Stropnický  k tomu nutí.

V současném Západu panuje až chorobná nenávist proti Rusku. Její důvody jsou prosté…Zatímco Západ vojenský i politický se rozkládá, a to dokonce včetně politicky nesmiřitelně rozdělených USA, Rusko, možná stále slabé ekonomicky, ovšem plně semknuté národní myšlenkou vítězí, tak trochu krok za krokem všude, kde je k tomu donuceno.

Logicky poraženo být nemůže. To ví  Trump, který, když se na něho novináři CNN vrhnou, lapidárně se ptá: A to chcete jaderný holokaust?

Celý clintonovský a clintonovsky – mediální svět útočí na Rusko jako na  osu toho největšího zla…Vyšetřovatelé se snaží co nejvíce spolupracovníků Trumpa nachytat na spolupráci s Ruskem.

Ale…

Žijeme v komické době:

Reagan mohl s Gorbačovem jednat, Thatcherová rovněž, i když Gorbačov byl generálním tajemníkem podle nich  teroristické organizace.

Dnes se někdo sejde z významných představitelů Trumpa sejde s velvyslancem konzervativní Ruské federace a je to velezrádce…

Vraťme se k projevu Trumpa.

Není to sráč. A je poctivý.

Všichni se ho snaží utáhnout na nudli proruského přátelství a chtěli by směřovat k impeachmentu.

Trump není idiot. Ví, že v tomto okamžiku v USA nesmí říci absolutně nic příliš pozitivního k Putinovi a Rusku. Ale zároveň ví, že kdyby na Putina  zaútočil, ztratil by čest, úctu a smysl svého zahraničního působení.

Snad žádný americký prezident v minulosti nevynechal byť zmínku o nejvýznamnějším protivníkovi USA.

TRUMP MLČEL. ANI SLOVO. ANI NÁZNAK.

RUSKO JAKOBY NEEXISTOVALO.

A přitom v očích Američanů je – absurdně –  vojensko- politickým nepřítelem číslo 1….

Trump je férový chlap….

Je pod extrémní tlakem, který nezažil snad žádný prezident před ním.

Ale své představy drží…

Nemůže- li mluvit, významně mlčí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*