Trump nařídil evakuaci 230.000 Američanů v Jižní Koreji

Trump nařídil evakuaci 230.000 Američanů v Jižní Koreji

Prezident Trump požaduje evakuaci 230.000 amerických občanů, kteří v současné době sídlí v Jižní Koreji v rámci výcviku nazvaného Courageous Channel, odhalily vojenské zdroje.   

Operace, která se má uskutečnit v červnu, má za úkol připravit bezpečné stažení téměř čtvrt miliónů Američanů pro případ konfliktu se Severní Koreou.

Pokud Kim Čong-un dostojí svým hrozbám útoku, stovky tisíc civilistů, včetně vojenských zástupců v hlavním městě Soulu, se mohou ocitnout v ohni.

Deník Express.co.uk napsal:

Podle zpráv, izolovaný stát by aktivoval spící agenty na jihu, aby nasměrovali raketovou a dělostřeleckou palbu.

Odhaduje se, že sever má schopnost odpálit na Soul za pomocí raketových asistovaných projektilů až 500.000 nábojů minometné munice a chemických zbraní během první hodiny války.

Trump nařídil flotile v čele s letadlovou lodí USS Carl Vinson, aby se doplavila do blízkosti Korejského poloostrova v reakci na rostoucí napětí kvůli jaderných a raketových testů Severní Koreje.

Ale Kim Čong-unova země i nadále vzdoruje a vládní deník Rodong Sinmun napsal: „Naše revoluční síly jsou připraveny potopit americkou letadlovou loď jedním úderem.“
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*