Trump měl pravdu: Pouze 23% Vlámů se cítí v Bruselu bezpečně

Trump měl pravdu: Pouze 23% Vlámů se cítí v Bruselu bezpečně

Migrační nepokoje, pouliční boje a teroristické útoky: Brusel určitě není místem, kde v Belgii pobývat a začíná vypadat jako Trumpova „hellhole“. Nyní s tím souhlasí i Belgičané, protože většina z nich se již ve svém hlavním městě necítí bezpečně.

Podle ankety „IPSOS“ s 2546 účastníky se v Bruselu cítí bezpečně jen 23 procent Vlámů. Polovina všech Vlámů, neboli 50 procent, se v hlavním městě Belgii cítí v nebezpečí.

Šokující statistiky ukazují, jak se město změnilo z oblíbené turistické destinace na stále nebezpečnější zločinecké místo. Pro příklad, v bezpečnostní studii z roku 2015 byl Brusel uveden již za Johannesburgem a Mexikem. Ale město má i jiné vážné problémy.

Minulý měsíc během dvou týdnů došlo ke třem nepokojům z řad migrantů a policie byla zcela mimo kontrolu. Místo, kde policie také nemá kontrolu, je předměstí města.Bruselské migrační předměstí Molenbeek a Schaarbeek se staly hraničními no-go zónami. Molenbeek se dokonce stal známým jako „ohnisko teroristů“, když se ukázalo, že tři z teroristů, kteří spáchali teroristické útoky v Paříži vyrostli v tomto předměstí.

Dokonce i po útoku v Paříži mohl jeden z teroristů zůstat několik týdnů v Schaarbeeku bez toho, aby jej nalezli. Také policie má těžký úkol zatýkat lidi v oblasti bez obklíčení nebo útoku proti samotným důstojníkům. Média v Belgii někdy nazývají Molenbeek „malým Marokem“ kvůli jeho velké populaci migrantů.

Není jasné, zda má Brusel strategii na obnovu, ale stejně jako většina evropských měst se jeho problémy dostávají mimo kontrolu. Ale pokud bude politická korektnost nadále dominovat této agendě, nic se nezmění a Evropa bude brzy mít svou první „hellhole“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*