Trump: Kdyby to záleželo na Johnovi Boltonovi, bojovali bychom najednou proti celému světu

Trump: Kdyby to záleželo na Johnovi Boltonovi, bojovali bychom najednou proti celému světu

Donald Trump potvrdil, že jeho nejvyšší poradce pro zahraniční politiku chce zaplést USA do mnoha mezinárodních konfliktů. Americký prezident však trvá na tom, že si ponechá konečné slovo o tom, zda mají americké rakety létat na Írán.V pořadu Meet the Press se hostitel Chuck Todd zeptal Trumpa, zda jeho poradci „tlačili do vojenské akce proti Íránu – pravděpodobně poukazoval na agresivní prohlášení poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona.

„Mám dvě skupiny lidí. Mám holubice a mám jestřáby,“ odpověděl Trump. „John Bolton je naprostý jestřáb. Kdyby to záleželo na něm, šel by proti celému světu najednou, dobře?

 

Trump pak odmítl obavy o vlivu Boltona, který také sloužil v Bílém domě během administrací Ronalda Reagana a George W. Bushe.

„Na tom nezáleží, protože chci obě strany,“ řekl Trump.

Trump pokračoval v obhajobě své historie o zachování míru – včetně vystoupení proti invazi do Iráku v roce 2003 a rozhodnutí odvolat úder proti Íránu v reakci na sestřelení bezpilotního letounu, protože by to nebylo „přiměřené“ a mělo by to za následek „150 mrtvých lidí“.

Bylo to podruhé za 24 hodin, kdy byl Trump donucen obhajovat Boltona, poté, co uvedl, že tento úředník „dělá velmi dobrou práci“, ale dodal, že s ním nesouhlasí na Blízkém východě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*