Trump: Je velmi podivné, že mé setkání se zpravodajskou službou o údajném ruském zasahování do voleb bylo odloženo

Trump: Je velmi podivné, že mé setkání se zpravodajskou službou o údajném ruském zasahování do voleb bylo odloženo

Americký nově zvolený prezident Donald Trump uvedl, že je velmi podivné, že jeho setkání s funkcionáři zpravodajských služeb, které jej měly poučit o údajném ruském zasahování do prezidentských voleb v roce 2016 bylo odloženo.             

„Setkání se zpravodajskou službou ohledně takzvaných ruských kybernetických útoků bylo odloženo až do pátku, možná je potřeba více času na konstrukci nějakého případu. Velmi podivné!“ napsal Trump na jeho Twitteru.

Mluvčí Trumpa Sean Spicer dříve zpochybnil zpravodajskou zprávu USA, která prohlašuje, že Rusko cílilo kybernetické útoky na Demokratický národní výbor, aby ovlivnilo americké prezidentské volby ve prospěch Trumpa.

„Tato zpráva, o které všichni pořád hovoří, není definitivní,“ řekl Spicer pro CNN.

„Zpravodajská komunita hovoří o tom, že bude uzavřena tento týden…myšlenka, že učiníme ukvapené závěry, než budeme mít závěrečnou zprávu je docela nezodpovědná,“ uvedl.

Dne 29. prosince, odcházející americká administrativa uvalila nové sankce proti Moskvě za údajné neoprávněné vniknutí do amerických politických institucí. Tyto sankce se vztahují na několik ruských společností, Federální bezpečnostní službu a hlavní zpravodajskou agenturu ruského štábu. Kromě toho, americké úřady vyhostily 35 ruských diplomatů a zrušily dvě rekreační zařízení v New Yorku a Marylandu vlastněné ruskou vládou.

Moskva opakovaně odmítla jakoukoli roli na kybernetických útocích. V komentáři ohledně nových sankcí, mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že jsou sankce projevem agrese.

Mezitím, mluvčí Trumpa Spicer uvedl v pondělním rozhovoru s Fox News, že americká zpravodajská služba neposkytla Trumpovi žádné „přesvědčivé důkazy“, že by Rusko vniklo do počítačů Demokratické strany v průběhu posledních prezidentských voleb.

(Donald Trump Foto:donaldjtrump.com)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*