Trump i Merkelová naplno zveřejňují, kam jejich velmoci míří

Trump i Merkelová naplno zveřejňují, kam jejich velmoci míří

Oba s velkou vehemencí uzavírají kontrakty se Saudskou Arábií na prodej svých zbraní za biliony korun

Před třemi týdny se to podařilo Merkelové, prý aby měli práci desetitisíce německých dělníků. Omyl. Aby měly prachy německé zbraňové korporace, které pak financují pašování ubožáků sem a tam, ti pak tam i onde páchají teror, je nutné se proti nim vyzbrojit, zvyšovat počty příslušníků armády a bezpečnostních sborů a samozřejmě nakupovat další zbraně, pokud možno ty nejdražší, nejmodernější a pokračovat tak v roztáčení válečnické spirály.

Trump, který se obklopil, resp., který byl šikovně obklopen americkými armádními specialisty, míří na svoji první zahraniční návštěvu právě do Saudské Arábie s cílem uzavřít objemné zbrojní kontrakty a zřejmě i dohodnout pakt proti Íránu, kterému dnes proklínaný Obama ulevil od hospodářských sankcí. Nevypadá to tedy v Sýrii na žádný proklamovaný mír, naopak na další americko saudské podněcování znesvářených klanů k dalším lítým bojům a k americko ruskému měření sil ve věci udržení či neudržení Asada u moci.

Prý se už sází na Trumpův pád, především s ohledem jeho sloní tanec kolem spolupráce jeho týmu s Rusy v předvolební kampani. Nicméně daleko více podstatné pro Američany i nás Evropany či občany dalších oblastí je, abychom zásadně odmítali naprosto evidentní zájem zbraňových magnátů světa udržovat a rozšiřovat oblasti napětí a konfliktů. Trump musel z dějinných důvodů dosáhnout na prezidentský post proto, že je neomalený, míchá páté přes deváté, hloupě se podříkává a tak je dostatečně čitelné, o co jde jeho manipulátorům. Chytřejší či mazanější představitel by to uměl lépe zakamuflovat, ale snad už nastal čas prozírání.Němci by měli vážit, zda zbraňové kontrakty se Saudskou Arábií jejich zemi a ostatnímu světu přinesou skutečný užitek. Pár desítek tisíc dělníků vyrábějících zbraně, kterými budou vražděni nějací jiní lidé, třeba i děti, ženy a starci, nad kterými pak budou teatrálně lomit rukama na straně jedné a statisíce nepřizpůsobivých běženců, kteří budou vyjídat jejich zemi, resp. jejich zemi časem převálcují na straně druhé – je to adekvátní vážení pro a proti? Opravdu Německo řídí mutti Merkel, nebo se jedná v reálu o to, že je otrokyní skutečných vládců?

Svět moci je to největší zlo, které lidi ovládá.

Komentář ke článku https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/s-certem-proti-dablu-prvni-trumpova-cesta-vede-za-nelitostnym-rezimem-saudske-arabie-31664?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*