Trump chce změnu režimu v Sýrii a prodloužit americké války v Jemenu, Afghánistánu a jižním Súdánu

Trump chce změnu režimu v Sýrii a prodloužit americké války v Jemenu, Afghánistánu a jižním Súdánu

V březnu 2011 Obama zahájil válku proti Sýrii, aby zničil její svrchovanost a nahradil Asada prozápadní loutkou.   

Donald Trump tyto sázky ještě zvýšil. Eskaloval války, posílil americké bombardování teroristů a zdvojnásobil počet amerických sil na zemi před pravděpodobným příchodem ještě většího počtu vojáků.

Jeho nesmírně nebezpečný válečný plán riskuje přímou konfrontaci s Ruskem. Namísto zodpovědného vládnutí, bezohledně riskuje možnou jadernou válku na Středním východě a na Korejském poloostrově.

V severní Sýrii jsou stovky tisíc civilistů ohroženi americkým teroristickým bombardováním – zaměřeným na syrskou infrastrukturu a vládní pozice pod falešnou záminkou boje proti Islámskému státu, který Amerika vytvořila a podporuje.

Mluvčí generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese  v pondělí informoval o katastrofických humanitárních stavech v Jemenu, Mosulu, Afghánistánu, jižním Súdánu a ohrožení bezpečnosti více než 400.000 Syřanů ve městě Rakká.

Přibližně 10 miliónů Jemenců „potřebují okamžitou pomoc, aby zachránili, nebo udrželi svůj život,“ zdůraznil mluvčí Staphane Dujarric. „Země má největší potravinovou krizi na světě a je na pokraji katastrofického hladomoru.“

Boje a bombardování Mosulu pokračuje. Zatím bylo vysídleno až 400.000 osob a zoufale potřebují pomoc. Životy a dobré životní podmínky přibližně dvou miliónů Iráčanů jsou ohroženy pokračujícím konfliktem. Počty civilních obětí stále rostou.„Zadržení v Afghánistánu nadále čelí mučení a špatnému zacházení ve vládních vazebních zařízeních.“

Americká nejdelší válka trvá nekonečně dlouho, bez možnosti jejího vyřešení.

V jižním Súdánu „neexistující odpovědnost za zločiny spáchané během konfliktu zůstává jedním z největších problémů země.“

Syřané ve městě Rakká a jeho okolí jsou vystaveni každodenním pozemním bojům a americkému bombardování teroristů – včetně infrastruktury, nemocnic, škol, mešit, trhů a obytných oblastí.

Denně při kampani zahyne neznámý počet civilistů, možná tisíce do konce kampaně.

Podle Dujariica „v uplynulých týdnech byli civilisté vystavováni každodenním bojům a náletům, které vedly k rostoucímu počtu úmrtí a zranění.“

„Přibližně 39.000 lidí byli nově vysídleni“ nejvíce v otevřených prostorech bez přístřeší nebo ochrany před boji a bombardováním. Zoufalí lidé jsou bez humanitární pomoci.

Zásah Ruska v Sýrii výrazně zlepšil podmínky pro syrské obyvatele – osvobozené ze stovek oblastí, které dříve ovládali teroristé podporováni USA. Rusko také poskytlo Syřanům tuny humanitární pomoci.

Americké ministerstvo financí v pondělí oznámilo sankce proti 271 pracovníkům syrských vědeckých studií a výzkumných středisek – pod falešnou záminkou zapojení do vývoje chemických zbraní.

Washington je zodpovědný za vývoj toxické látky použité ve městě Kahn Šejhún dne 4. dubna – incident, se kterým Sýrie neměla nic společného, útok pod falešnou vlajkou, ze které byla nezodpovědně obviněna vláda Bašára Asada.

Sergej Lavrov minulý pátek uvedl, že výzva Ruské federace k nezávislému a nestrannému vyšetření na místě byla „zablokována západními delegacemi bez jakéhokoli vysvětlení.“

„Zřejmé falešné informace“ používá Amerika a její nepoctiví spojenci k tomu, aby se zbavili Asada – pravděpodobně eskalovanou válkou, zahrnující větší počet amerických sil.

 

(Globalresearch/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*