Trump „by nebyl překvapen“, kdyby Soros pomáhal financovat karavanu migrantů

Trump „by nebyl překvapen“, kdyby Soros pomáhal financovat karavanu migrantů

Po nejhorším smrtelném útoku na Židy v amerických dějinách, prezident Trump podpořil svou dřívější teorii, že finančník a miliardář George Soros může stát za financováním karavany migrantů – teorie, kterou původně naznačil během krátkého rozhovoru s reportéry floridský republikán Matt Gaetz.Na otázku, zda věří, že Soros nebo jiní demokratičtí dárci karavanu financují, Trump řekl, že „by nebyl překvapen“.

„Nebyl bych překvapen, Nevím, kdo, ale nebyl bych překvapen. Mnoho lidí tvrdí, že ano,“ řekl novináři deníku Daily Mail.

Tyto připomínky téměř zaručují, že vyvolají další vlnu rozhořčení, protože některá média Trumpa obviňují z toho, že inspiroval útok podezřelého Roberta Bowerse na synagogu Tree of Life v Pittsburghu.

Dříve před svým útokem, Bowers zveřejnil na sociální síti Gap příspěvek, že židovská organizace HIAS, která pomáhá přesídlovat uprchlíky, musí být zastavena. Aby se pomohlo potvrdit tvrzení těch, kteří říkají, že republikáni zašli s kritikou příliš daleko, Soros byl prvním z více než tuctu prominentních demokratů, kteří obdrželi vyrobenou bombu ve své poštovní schránce v pokusu o údajný bombový útok, z něhož byl obviněn chlapec na Floridě, který nadšeně Trumpa podpořil a uvedl, že úmyslně cílil na jeho kritiky.

Podle kanálu RT více než 6 000 migrantů směřuje k americkým hranicím ve čtyřech karavanách. Nejbližší a největší skupina s počtem asi 4 000 se dostala až k Juchitánu v Mexiku. Dvě další skupiny s asi 2 000 migranty právě opustily Salvador.

Zatímco není jasné, kdo přesně financuje masivní koordinovanou operaci a poskytuje jí podporu a logistickou pomoc během jejich cesty, jedna věc by měla být zřejmá: Během posledních několika týdnů byli několikrát spatřeni pracovníci humanitární pomoci, jak migrantům dávají hotovost, zatímco místní skupiny jim dodávaly potraviny a přístřeší. Nedávno byli migranti také spatřeni, jak nastupují do autobusů, které je dopravily na další zastávku směrem k USA.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*