Trump: Americké špionážní agentury používají nacistické taktiky

Trump: Americké špionážní agentury používají nacistické taktiky

Americký nově zvolený prezident Donald Trump obvinil tajné služby v zemi z používání nacistických taktik poskytováním „falešných zpráv“ a „pokryteckých věcí“ o něm pro média.                    

V úterý portál BuzzFeed publikoval 35stránkový dokument, který obsahuje neověřené informace od údajného bývalého britského agenta, který tvrdil, že Trump byl v Rusku přistižen v kompromitující situaci.

Dokument také uvádí, že Rusko má k dispozici „kompromitující“ osobní a finanční informace o Trumpovi, které používá k vydírání nově zvoleného amerického prezidenta.

Na středeční tiskové konferenci v New Yorku, Trump popsal publikovaný materiál jako „podvrh“ a „politický hon na čarodějnice“ a uvedl, že úniky ze zpravodajské komunity Spojených států do některých médií připomínají nacistické Německo.

„Myslím, že je to ostudné, že zpravodajské služby povolují jakékoliv informace, které se ukázaly být jako falešné nebo zinscenované. Myslím, že je to ostuda a říkám, že je to něco, co by udělalo a dělalo nacistické Německo,“ uvedl Trump.

Rusko ve středu odmítlo dokument zveřejněný portálem BuzzFeed jako „zcela falešný“ a dodalo, že Moskva nemá žádné materiály k vydírání Trumpa, které by obsahovaly jakékoliv kompromitující informace.

Mluvčí a poradce ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov  uvedl, že zpráva BuzzFeed je „kompletně vykonstruovaná a je naprostý nesmysl.“

„Tato informace se neshoduje s realitou a není nic jiného než fikce,“ uvedl Peskov a dodal, že Kreml „nesbírá žádné kompromitující materiály.“

Trump vyzval ke zlepšení vztahů s Moskvou a uvedl, že to bude přínosem pro celý svět. Trump tvrdí, že pouze „stupidní“ lidi nebo „blázni“ si myslí, že úzké vazby mezi USA a Ruskem nejsou rozumné.

V sobotu Trump uvedl, že Moskva bude „respektovat USA mnohem více, než je tomu nyní,“ poté, co nastoupí do Bílého domu dne 20. ledna a uvedl, že oba tyto národy by snad mohly spolupracovat i na mezinárodní scéně.

 

(Presstv.ir/ svobodnenoviny.eu Donald Trump Foto: AP)
Loading...

Podobné články

Komentář “Trump: Americké špionážní agentury používají nacistické taktiky

  • Pokud se CIA nepodaří zabránit inauguraci Trumpa, bude následovat scénář Kennedy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*