Tříletá dívka nalezena znásilněná v migračním táboře na Řeckém ostrově

Tříletá dívka nalezena znásilněná v migračním táboře na Řeckém ostrově

V bahně migračního tábora Kara Tepe na řeckém ostrově Lesbos byla nalezena tříletá holčička, o níž lékaři tvrdili, že byla znásilněna.

Hrůzný incident se prý odehrál večer v táboře pro migranty, který vznikl poté, co nechvalně známý tábor Moria byl začátkem roku vypálen, údajně samotnými migranty.Oběť, která je dítětem afghánské rodiny, která požádala o azyl v Řecku, byla nalezena v bezvědomí a krvácející a byla rychle převezena do zdravotnického zařízení tábora, než byla poslána do nemocnice v nedalekém městě Mytilene, uvádí Proto Thema.

Zatím nebyl nikdo zatčen a policie tvrdí, že incident vyšetřuje.

Útok přichází ve chvíli, kdy nevládní organizace odsoudily podmínky v Kara Tepe poté, co velké deště o víkendu způsobily povodeň, třetí od začátku podzimu.

Některé nevládní organizace začaly tábor označovat jako „Moria 2.0“, například aktivista Tommy Olsen, šéf norské skupiny občanské společnosti Aegean Boat.

„Je neuvěřitelné, že to Evropa může v roce 2020 dopustit na evropské půdě. V tomto táboře žije přes 7000 lidí, mnoho z nich jsou děti, v nelidských podmínkách. Taková je situace v novém táboře na Lesbosu, který mnozí označují jako Moria 2.0,“ řekl  Olsen.

Původní tábor Moria byl také známý pro své přeplněné a špatné podmínky spolu s vysokým počtem sexuálních útoků na ženy a děti.

V roce 2018 zpráva Úřadu OSN pro uprchlíky (UNHCR) tvrdila, že tábor Moria se stal zakázanou zónou pro ženy a děti kvůli nebezpečí sexuálního násilí ze strany mužských migrantů.

Cecile Pouillyová, mluvčí UNHCR, tehdy prohlásila: „V těchto dvou centrech jsou koupelny a latríny po setmění pro ženy a děti zakázanou zónou.“

„I koupání ve dne může být nebezpečné. V Morii jedna žena řekla našim týmům, že se už dva měsíce ze strachu nesprchovala,“ uvedla.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*