Trestní stíhání Babiše definitivně zastaveno

Trestní stíhání Babiše definitivně zastaveno

Státní zástupce zastavil v kauze Čapí hnízdo stíhání Andreje Babiše včetně všech obviněných.Informovala o tom městské státní zastupitelství v Praze.

Kauza, která se na samém počátku jevila jako jednoduché podvodné jednání při získání evropské dotace na výstavbu Farmy Čapí hnízdo, se vlivem dokazování a především nutností vykládat evropské předpisy vyvinula do složité právní otázky v části výkladu aktů přijatých orgány Unie, k jejímuž řešení by mohl být příslušný Soudní dvůr Evropské unie,“ oznámil Městský státní zástupce v Praze Martin Erazím.

Podle státního zástupce jde o problematiku výkladu pojmu malý a střední podnik. „Obviněné osoby jako žadatelé o dotaci deklarovali Farmu Čapí hnízdo jako malý a střední podnik formou čestného prohlášení.

Orgány činnými v trestním řízení bylo toto tvrzení považováno za nepravdivé, a došlo proto k zahájení trestního stíhání. Provedené dokazování však vedlo k závěru, že Farma Čapí hnízdo podmínky definice malého a středního podniku splňovala,“ shrnul Erazím, podle něhož personální propojení nehrálo roli a Čapí hnízdo tak bylo posouzeno jako nezávislý podnik.

S čím tedy příjde opozice demonstrovat? Co na to Milion chvilek?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Kurzarbeit je zločinný

Kurzarbeit je zločinný

Tento týden jsme se mohli dočíst o tom, že vláda přerušila mimořádné jednání o kurzarbeutu,…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*