Trest za Brexit: Eurokrati začali odstřihávat Británii před multi-miliónovými kontrakty

Trest za Brexit: Eurokrati začali odstřihávat Británii před multi-miliónovými kontrakty

Představitelé EU byli obviněni z úmyslného zastavení kontraktů ve výši několika miliónů liber britským skupinám a že se snaží přitahovat společnosti mimo území Spojeného království kvůli probíhajícímu Brexitu.

Přední představitelé Evropské komise sdělili zaměstnancům, aby se před rokem 2019 vyhnuli „zbytečným dodatečným komplikacím“ s Británií, odhalila interní zpráva, kterou zveřejnil deník Financial Times.

Zoufalá prosba velkých zvířat EU říká zaměstnancům, aby vyzvali soukromý sektor ve Velké Británii, aby se připravil na „právní důsledky“ Brexitu a o potřebě „mít pobočku v EU,“ když Británie opustí blok, aby si zachovali své provozní povolení.

Agenturám bylo také vyhrožováno, že by mohly být odpojené od citlivých databází v den, kdy Británie formálně opustí EU – což je jeden z mnoha příznaků, že mezi Británií a EU roste nepřátelství.

Komentář Evropské komise, který byl zaslán týden poté, co Theresa May 29. března oficiálně spustila článek 50 naznačuje, že Británie přijde o hotovost a vliv, i když si zachová zákonná práva a povinnosti formálního členství.

Agentury zapojené v komisi byly povzbuzovány, aby „vzaly v úvahu“ skutečnost, že Británie může být do dvou let „třetí zemí“, včetně jmenování zaměstnanců a zadávání zakázek v hodnotě miliard eur na výzkumné projekty nebo služby.

 

(Express.co.uk/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*