Trest smrti, nebo „nebrat do zajetí“ ?

Trest smrti, nebo „nebrat do zajetí“ ?

Všichni si pamatujeme na šílená zvěrstva džihádisty Johna. Právě takovéto případy oprávněně otevírají diskusi o znovuzavedení trestu smrti. A nyní dopadli jeho dva komplice. Co by zasloužili ?

Ani nechci vyjmenovávat ty zrůdnosti, kterých se dopouštěli. Informace o nich oběhly doslova celý svět. Videa byla pro svoji nelidskost raději cenzurována.

Utrpení obětí a to, co prožívaly i před svojí smrtí, bylo strašlivé.

Co prožívají pozůstalí při vědomí toho, jakým utrpením prošli jejich blízcí a jak byl ukončen jejich život, musí být šílené. To zničí celé rodiny. Obyčejné, nevinné lidi, kdesi na druhé straně zeměkoule.

Kdo má v sobě alespoň trochu empatie, tak musí přemýšlet o tom, jak naložit s lidskými zrůdami, které se podaří dopadnout.

Mezi údajnou hodnotu „západní civilizace“ je, že zrušila trest smrti. Tedy ve většině „západních“ zemí.

Jenže jak se mají trestat obdobné bestiální vraždy ? A bude i v očích pozůstalých onen trest dostatečný ?Je nezbytné otevřít diskusi o znovuzavedení trestu smrti. Samozřejmě za jasně definovaných podmínek a s taxativním vymezením trestných činů, kterých by se mohl týkat.

S ohledem i na moji policejní praxi kriminalisty Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, se vší zodpovědností říkám – znovu zavést !

Když tento trest chybí, vezmou občas ozbrojené složky spravedlnost do svých rukou a pachatele „nevezmou do zajetí“. Je to sice nesystémové, ale mnohdy dojde k rychlému naplnění „spravedlnosti“.

Džihádistu Johna potkalo to samé. A jak dopadnou jeho komplicové ? S ohledem na to, že je dopadli Kurdové, předpokládám, že se jim dostane rychlého a spravedlivého trestu.

Nelíbí se to někomu ? Vžijme se do pocitů obětí a jejich rodin a zahajme neprodleně diskusi, na jejímž konci bude znovuobnovení trestu smrti !

A to v reálném čase !!!
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*