Transgenderový muž získal tři paralympijské zlaté medaile na běžeckých závodech žen

Transgenderový muž získal tři paralympijské zlaté medaile na běžeckých závodech žen

Ve dnech 11. a 12. září 2020 získal Valentina Petrillo zlato v soutěžích žen na 100, 200 a 400 metrů na italských paralympijských atletických mistrovstvích.

Petrillo, který je v identifikačních dokladech uveden jako muž, se stal prvním mužským sportovcem, který na paralympijských hrách soutěžil proti ženám. Až do identifikace jako žena v roce 2019 Petrillo soutěžil jako muž a v letech 2016 až 2018 vyhrál 11 národních mužských titulů.V roce 2015 vydal Mezinárodní olympijský výbor (MOV) pokyny, které umožňují všem mužům soutěžit v závodech žen, pokud si udrží hladinu testosteronu maximálně 10 nanomolů na litr po dobu 12 měsíců před soutěží a během soutěže – což je výrazně vyšší než hladiny testosteronu u většiny žen (obvykle mezi 1,12 až 1,79 nmol / l).Tyto pokyny MOV přijala Italská federace pro paralympijský a experimentální sport (FISPES).

Petrillo se rozhodl pro přechod ve věku 44 let, protože „se stalo neudržitelným“ pokračovat v soutěžení s muži. Podle deníku OutSports má ve věku 46 let „Petrillo rychlost, aby se kvalifikoval do Tokia na 100, 200 a 400 metrů.“

Dalším cílem, který Petrillo považuje za zcela spravedlivý, je soutěžit jako žena na tokijské paralympiádě, protože na 200 metrů je nyní o 1,5 sekundy pomalejší než před přechodem na ženu. Petrillo uvádí:

Všichni máme právo být šťastní. A když to zvládnu, může každý. Chtěla bych, aby se o mně mluvilo spíše pro mé sportovní výsledky než pro to, kdo jsem. Doufám, že závod vyhraju, potřásám si s ostatními dívkami na pódiu a dostanu krásnou kytici květin.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*