Transgenderový cyklista Rachel McKinnon nastavil světový rekord v ženském sportu

Transgenderový cyklista Rachel McKinnon nastavil světový rekord v ženském sportu

Rachel McKinnon nedávno nastavil nejlepší čas na světě v mistrovství světa Masters Track Cycling v Manchesteru.

McKinnon vyhrál svůj kvalifikační závod za 11 649 sekund – rekord v kategorii žen s tím, že Američanka Dawn Orwicková skončila na druhém místě s časem 12.063 sekund.McKinnon, povzbuzený světovým rekordem v ženském sportu, doufal, že bude v roce 2020 soutěžit na olympijských hrách v Tokiu, ale utrpěl krach. To je alespoň to, co řekl McKinnon serveru BBC Sport. Také uvedl několik sporných poznámek.

Například toto prohlášení. „Doufám, že alespoň jeden transgenderový člověk bude první na olympijských hrách v Tokiu.“

Některé významné atletky vystoupily, aby zdůraznily svou nechuť vůči mužům soutěžit v ženských sportech. Stejně jako já věří, že muži se rodí s konkurenční výhodou ve sportu, bez ohledu na to, jak se identifikují.

Naštěstí se našlo i několik těch, které byly dost statečné, aby promluvily, i když s největší pravděpodobností budou odsouzeny panem McKinnonem a zbytkem transsexuálních roztleskávaček.

Mezi ženy, které tento krok odsoudily, patří i bývalá plavkyně Sharron Daviesová.

Bývalá britská šampiónka známá jako Victoria Hoodová, která uvedla, že závodnice „obětovaly“ příležitost soutěžit na mistrovství světa, protože „nechtějí soutěžit“ proti  McKinnonovi.

„Je v tom věda. Věda je jasná – říká nám, že trans ženy mají výhodu,“ pokračovala.

Jako sportovec souhlasím s tím, že mužští sportovci mají nespravedlivou výhodu vůči ženám, bez ohledu na to, jak moc snižují hladiny testosteronu.

Mnozí mohou argumentovat, že každému by mělo být dovoleno soutěžit, s čím souhlasím. Neměli byste však mít dovoleno soutěžit proti ženám, pokud jste muž. Můžete říci, že neexistují žádné nespravedlivé výhody, ale dovolte mi, abych se vás zeptal na toto:

Proč zde nejsou ženy, která by se snažily stát muži a soutěžit proti mužům ve sportu a vítězit?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Transgenderový cyklista Rachel McKinnon nastavil světový rekord v ženském sportu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*