„Toto město, tato země, jsou naše“: Migranti ve Švédsku formují hnutí „Odporu“

„Toto město, tato země, jsou naše“: Migranti ve Švédsku formují hnutí „Odporu“

Minulý víkend se stovky účastníků shromáždily na první demonstraci „Odporu“ v nejvíce multikulturním švédském městě. Navzdory tomu, že se Švédsko neustále řadí mezi země, které jsou nejvíce „přátelské“ k migrantům, členové „Odporu“ tvrdí, že jejich samotná existence ve Švédsku je zpochybňována.Po skončení všeobecných voleb založili přistěhovalci ve třetím největším švédském městě Malmö skupinu s názvem „Vítejte v odporu“ ve snaze zastavit „každodenní rasismus“ a na základě vlastního přiznání zajistit svou existenci.

Skupina není přidružena k žádným stranám nebo organizacím, ale místo toho zahrnuje první a druhou generaci přistěhovalců a uprchlíků žijících v Malmö a kteří tvrdí, že zažili rasismus z první ruky.

První demonstrace „Odporu“ shromáždila v neděli několik set účastníků. Jedno z hesel, podle místního deníku Sydsvenskan bylo „Udeřte silně, černé huby! Toto město, tato země, všechno je naše“. Další motto vykřikováno během demonstrace: „Celé Malmö nenávidí rasisty“. Na demonstraci byl také spatřen nápis se slovy „Nikdo, kromě nás“.

View this post on Instagram

#valkommentillmotstandet

A post shared by VÄLKOMMEN TILL MOTSTÅNDET (@motstandet) on

„Cítili jsme, že potřebujeme svůj vlastní hlas. Během voleb všichni stále mluvili o lidech, kteří vypadají jako my,“ řekla Miriam Negash deníku Sydsvenskan. „V Malmö je nás mnoho, přes 30 procent. Nebudeme muset chodit po ulicích se strachem,“ dodala.

Hnutí odporu zveřejnilo na své Facebookové stránce manifest, který prohlašuje, že samotná jejich existence byla zpochybněna během volební kampaně a dodává, že to nebylo o v košilích oděných nacistech, ale o většině parlamentních stran a veřejné službě.“

„Rozhodli jsme se založit vlastní hnutí, v němž se budeme bránit a nedovolíme, abychom byli potlačováni, když ukážeme občanskou odvahu, kde stojíme jeden za druhého. Jsme přistěhovalci, přistěhovalci druhé generace, adoptováni a ti, kteří jsou ratifikováni,“ stojí v manifestu, který je k dispozici v perštině.

Malmö je třetí největší město ve Švédsku s počtem 330 000 obyvatel. V roce 2017 měla přibližně více než polovina populace v Malmö alespoň jednoho rodiče, který se narodil v zahraničí. Z historického hlediska byla největší dánská diaspora, avšak v uplynulých letech byla migrace do Malmö ovládnuta Iráčany, lidmi z bývalé Jugoslávie a z Afrického rohu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Toto město, tato země, jsou naše“: Migranti ve Švédsku formují hnutí „Odporu“

  • Alláh jim dal bohatou Evropu a my bezvěrci jim to tu jen spravujeme do doby, než si celou převezmou. Tak tomu věří. Jen evropští politici si myslí, že sem přišli pracovat na nás jako dobrovolní otroci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*