Topolánek prezidentem? Drahoš řve, havlisté vyšilují

Topolánek prezidentem? Drahoš řve, havlisté vyšilují

Máloco mi udělalo radost, jako když náhle Mirek Topolánek ohlásil svou kandidaturu na prezidenta.

Tedy ne, že bych ho volil, to určitě ne. Můj favorit je jasný – Zeman. Ale proti těm nudným havlistickým kandidátům Drahošovi a Horáčkovi, je skvělým osvěžením a na politické scéně vyvolal fičák.

Mirek Topolánek samozřejmě byl a zřejmě i je zčásti gaunerem, pro kterého politická korupce byla obvyklou metodou, kterou používal jak při sestavování své vlády, ale i kupříkladu při zajišťování podpory pro Václava Klause při jeho opětovné volbě za prezidenta, kdy se mu postavil ekonom Švejnar.

Zcela určitě byl také trochu říznutý americkými válečnickými jestřáby typu McCaina, podporoval dobrodružství Bushe v Iráku a prosazoval do poslední minuty své vlády americký radar a o teroristech, kteří svrhávali legitimní vlády s podporou Západu, hovořil jako o bojovnících za svobodu.

Ano, je to pravičák a oproti mdlým mantrám o listopadu 1989, hodnotách Evropské unie, vítání migrantů obou havlistů, je tvrdým stoupencem agresivně pojímané euroatlantické orientace.

Jistě ho nebudou volit voliči ANO, KSČM, ČSSD, SPD a patrně ani Pirátů a když, tak jen velmi, velmi menšinově. Ale určitě mu hodí hlasy voliči ODS, značná část voličů TOP 09 a možná i lidovců.No je to bomba…

Člověk se až musí smát, jak celá ta pomalu dvouletá anabáze hledání antizemanovských kandidátů z řad havlistické liberální pravice se prakticky během dvou dnů ukázala zbytečnou.

Drahoš začal hystericky psát své komenty o Topolánkovi a havlističtí novináři z Respektu či Britských listů si začali zoufat.

A to jsme fakt jen dva dny po jeho vstupu na scénu.

Zeman se předvolebních debat nehodlá účastnit a jistě mi většina z vás dá za pravdu, že při diskuzi s Drahošem a Horáčkem si je jednoznačně namaže na chleba.

Nic lepšího česká politická pravice momentálně prostě nemá k dispozici.

Proto si ani nedovedu představit, že se druhé kolo nebude odvíjet od střetu mezi Zemanem a Topolánkem.

Zeman má možná špatné nohy, ale v podstatě je u nás jediným politikem, který má strategické myšlení do budoucna. Zatímco havlismus je už úplně překonaným prvotním modelem vnímání světa i Topolánek je dnes již nefunkčním a stále více překonávaným euroatlantismem, prostě stará struktura. Dnes fakt vedou lidi, kteří buď ideologické otázky vůbec neřeší a jen se velmi rychle a zpravidla úspěšně vývoji podle potřeb svých a v politice i komuny, kterou zastupují přizpůsobují, tedy u celostátních politiků státu, což je skvělý příklad Andreje Babiše, a nebo jako v případě Miloše Zemana vidí vývojové trendy a snaží se je anticipovat i v politice.

Ale nejen to. Zeman skutečně může být na nohy, ale při lámání chleba, zejména když proti němu bude kandidovat šéf ódesáckých kmotrů Topolánek, bude mít za sebou tu obrovskou masu obyčejných lidí.

Naopak takových 10% havlistických intelektuálů, kteří v minulých volbách manifestačně volili s pocitem historické výjimečnosti Jeho Jasnost knížete Karl zu Schwarzenberg, budou teď tak trochu osiřelí. Ve druhém kole nebudou mít koho volit. A to je dobře.

Shňme si to : Většina národa, těch obyčejných lidí, to Topolánkovi nehodí. Ale držme mu palce, ať mu to v prvním kole hodí většina pravicových voličů.

A na volby se těšme… Budou zajímavé…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*