Topná krize v Německu? Vláda radí přikrývky a čajové svíčky

Topná krize v Německu? Vláda radí přikrývky a čajové svíčky

Vzhledem k tomu, že ceny plynu v Evropě prudce rostou, radí německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko v naučném videu obyvatelům, jak zvládnout totální nedostatek topení.

Video ukazuje tlustě oblečenou starší ženu v bytě s mrazivým dechem ve vzduchu.Žena pokračuje v zakrývání oken hliníkovou fólií, pak z květináče a několika svíček vyrobila improvizované topné zařízení a pozvala své sousedy, aby se o teplo podělili.

Video natočil Spolkový úřad pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách (Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe, BBK).

O Německu je známo, že má nejvyšší ceny energií v celé Evropě, přičemž Němci platí trojnásobek toho, co Bulhaři.

Německo uzavřelo uhelné a jaderné elektrárny ve snaze chránit životní prostředí země a snížit emise uhlíku.

Německé daně z energie jsou také extrémně vysoké v porovnání s jinými kraji.

S blížící se zimou se objevují obavy, že si chudí a pracující Němci nebudou moci dovolit vytápět své domovy.

Summit EU se řádně nezabýval otázkou rostoucích cen energií, přičemž jednotlivé členské státy byly při zvládání krize do značné míry odkázány na vlastní prostředky.

Mezitím ve třetím největším rumunském městě Temešváru zemřel jeden starší muž ve svém domě poté, co se společnost provozující ústřední topení dostala do platební neschopnosti a muž se pokusil zahřát u plynového vařiče, což vedlo k otravě oxidem uhelnatým.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Topná krize v Německu? Vláda radí přikrývky a čajové svíčky

  • Ti blázniví „ekologové“ jsou jako ten sedlák, který chtěl odnaučit koně žrát, aby ušetřil. Když už to kůň uměl, pošel.

  • Zelený nesmysl dožene lidi k tomu, že budou topit vším, co hoří. Budou pálit boty, pet lahve, plastové obaly, staré pneumatiky, starý nalakovaný nábytek …. To bude zlepšení životního prostředí, jak si ho představují ekoteroristé.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*