Tomáš Lejsek: „Peníze nebo imigrant!“ aneb obchod s lidmi podle EU

Tomáš Lejsek: „Peníze nebo imigrant!“ aneb obchod s lidmi podle EU

Evropská komise přišla s dalším hloupým nápadem. Eurokomisaři hodlají změnit systém dublinských smluv. Úprava dublinského systému má sice zachovat právo první země na azyl, ale zavádí v případě potřeby povinné kvóty pro všechny ostatní země osmadvacítky. Pro ČR by to mohlo činit až 1,8 % z celkového počtu žádostí o azyl. Nyní však ta nejpikantnější změna. Každá země, která systém kvót odmítne, zaplatí za každého nepřijatého imigranta „výpalné“ 7 miliónů korun. Pro ČR by to tedy činilo ztrátu, jestliže nesplní stanovenou kvótu 1691 „přeběhlíků“, 11,4 miliard korun ze státního rozpočtu.

Jen by mě zajímalo, kde se vzalo to číslo 7 miliónů korun? Jedná se snad o investici do jednoho imigranta? Pokud si vezmeme typický, český průměrný a čistý výdělek, který je tak 15 000 KČ, tak občan ČR s touto částkou vyžije 39 let včetně bydlení. To však nemluvím o Rumunsku a Bulharsku, kde jsou výdělky ještě nižší. Když se na to koukneme jinak, tak to vypadá, že obchod s lidmi je zakázaný právě proto, že EU má na to monopol. Protože, ruku na srdce, co jiného, než obchod s lidmi to je?

Já říkám, buďme suverénní, svobodná a silná Česká republika, která neohne hřbet před Bruselem. Věřím, že společně v rámci spolupráce s V4 odmítneme jak kvóty, tak i výpalné (i když to bychom museli mít jiného premiéra)! Věřím ve skutečnou solidaritu, jako dobrovolnou pomoc a ne jako státem vynucenou pomoc, věřím v Evropu spojenou dobrovolnými dohodami a obchodem, ne Evropu postavenou na příkazech a byrokracii.

Tomáš Lejsek
člen Svobodných

https://web.svobodni.cz
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Tomáš Lejsek: „Peníze nebo imigrant!“ aneb obchod s lidmi podle EU

  • Placení výpalného Turecku, placení výpalného EU … jen to by mělo stačit na zrušení EU. Je to byrokratický nesmysl, který nemá nic společného s dřívější myšlenkou EHS. Nevolme žádné politické strany a hnutí, které ovládají Eurohujeři.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*