A co ty objevené masové hroby? Kolik jich bude ještě objeveno? Už i Idnes milovaný politolog Tymčuk se rozčiluje, že i OBSE kolaboruje s Putinem….

Pochybuji, že kyjevská ATO dosáhla jiného výsledku než vyhlášení Novoruska.

Těm zbídačelým lidem, co na Donbase přežili, je úplně jedno, že se Novorusko pravděpodobně stane „zamrzlou“ oblastí. Že jejich stát nikdo ze Západu neuzná.

Foto : Reuters / Sergei Karpukhin
Foto : Reuters / Sergei Karpukhin

Myslím, že Západ bude ještě jednou rád, že Moskva bude Donbas dávat ekonomicky do kupy. Děti těch, kteří na Donbase zemřeli se nesmějí jednou mstít. Musí dostat novou vizi budoucnosti.

Takhle totiž vznikl islámský stát. Ti dnešní džihádisti, to jsou děti těch, kterým USA v roce 2003 zničily v Iráku jejich budoucnost. Dnes dospěli a mstí se.

Je to někomu divné?

Nikdo mi ale nevysvětlí, že Kyjevem spuštěná „protiteroristická“ operace s tisíci mrtvými na obou stranách občanské války nebyla totálně zbytečná.

Stačilo málo. Stačilo po majdanském puči pochopit, že ta následná referenda v Doněcku a Luhansku nebyla zbytečná.

Ta referenda vyjadřovala mínění obyvatel dnešního vytvářeného Novoruska.

Bohužel, následně zvolený prezident vše svým rozpoutáním občanské války zničil. Zničil města, zničil životy mnoha rodin. I na Západě Ukrajiny.

Nevěřím, že na jaře měli separatisté na Donbase takovou sílu, že je civilisté museli poslouchat. To je úplný nesmysl, pravděpodobně lživá propaganda Kyjeva.


Jsem moc zvědav na nadšení západních Ukrajinců účastnit se bolestivých reforem. které se oligarchů vůbec nedotknou. Naopak, oni budou stále více a více bohatnout.

A žádost o členství, kterou pošle Kyjev do Bruselu v roce 2020?

To už bude možná šéfovou v Bruselu Le Penová. A když ne ona, tak klidně možná Bagdádí, co já vím…

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://fojtik.blog.idnes.cz