To se opravdu ani trochu nestydíte?

To se opravdu ani trochu nestydíte?

Ano, mluvím k vám, naši buržujové, naši drazí zaměstnavatelé a chlebodárci! K vám, co už nevíte jak byste zbohatli ještě rychleji! Ale i k vám, kdo zase tak moc nebohatnete, ale prostě vyděláváte či jen svým nicneděláním přežíváte.

Protože stejně jako vaši úspěšnější spoluburžujové, sdíráte z prostého lidu kůži!

Víte, ona zase příjde doba, kdy vám to lidi spočítají. Spočítají tak, jak spočítali v roce 1946, ve volbách, které jste na celé čáře projeli a jako krysy se pak rozutekli na západ, odkud jste se zase jako hyeny přikradli, když vám kolaborant Havel připravil pevnou půdu pod nohy. Spočítají jako v únoru 1948, kdy už jste splakali, pokud jste do té doby nevzali roha do zaječích.

Domnívám se, že vaše jediná záchrana dnes je, abyste se zastyděli a začali s lidmi jednat jako s lidmi! Jenže to byste mnozí zkrachovali, že? Včera mi kolegyni odvezla záchranka, protože na pracovišti únavou zkolabovala. Musí si brát maximum hodin, defakto je v práci od rána do věčera celý týden, aby uplatila vše, co musí. A nedala to. Je už v letech. Do Vánoc do práce nepříjde. Jak pokryje tento “výpadek“, zatím ze zajímavosti zjišťuji. Víte jaké jsou platby nemocenské v tomhle státě?

Kolegyně není na brigádě, jako já. Se mnou by to bylo horší. Mně by zaměstnavatel nezaplatil nic, kdybych nemohl pracovat. Stačí málo. Bolavé nohy či záda od dlouhého stání? No, díky prozřetelnosti jsem zatím relativně zdráv a pln sil. Zatím to dávám! Až mi bude 60 a budu se někde živit po brigádách, jako studentík, protože takový je prostě dneska “trend“ z Ameriky, už budu mít asi důvod být trochu nervozní.

To, o čem tu píši, pochopí jen ten, kdo má podobné zkušnosti. Ostatní, sytí, hladovému nevěří. Mnohým dnes nejde ušetřit ani korunu, aby pokrili nějaký ten neplánovaný deficit. Naoapak! Neustále se propadáte do minusu! A to nemusíte ani onemocnět! Kdo si může dnes dovolit takový luxus? Úplně stačí, když vám jeden chlebodárce nezaplatí. Prostě proto, že nemusí. Třeba jen za dva týdny práce nezapaltí. A už máte vážný problém! Pokud nejsou přátelé a rodina, taky se vám může stát, že se ze dne na den ocitnete na ulici. Houmlesáci si za svůj úděl můžou sami, že?

Tak se zastyďte, naši drazí buržujové, a začněte s námi jednat jako s lidmi. Máte nejvyšší čas! Někteří z nás na ten osmačtyřicátý zatím stále nezapomněli!! Je zajímavé, a to jen pro doplnění, že u německých firem u nás fungují odbory. Proč fungují jen u německých firem a ne u všech? Ale to už je jiná země, jiná pohádka.

(Ilustrační obrázek Foto: Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “To se opravdu ani trochu nestydíte?

  • · Edit

    Ten obrázek je přesně výstižný, peníze, prašule, klidně si jimi člověk udavý. Je tu společnost, která tu snad ještě nebyla. Za peníze okradu, zabiju, udám, zničim cokoli a kohokoli. Odporná zrůdná novokapitolistiko-buržoazní společnost! Nyní nás dokonce nutí nenávidět ty státy, jenž ještě mají nějakou lidskou morálku, nějaké vlastenectví, nějakou hrdost ke svému národu. Nejhoší je, že nejen politici ale i církev to podporuje, nebo zarytě mlčí!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*