To se dalo očekávat! Dle Karla Schwarzenberga může Top 09 vytvořit po volbách koalici jedině s ČSSD

To se dalo očekávat! Dle Karla Schwarzenberga může Top 09 vytvořit po volbách koalici jedině s ČSSD

sobotkaaschwar

TOP 09 může podle předsedy Karla Schwarzenberga vytvořit po volbách koalici jedině s ČSSD. Podle serveru Týden.cz to Schwarzenberg uvedl v rozhovoru pro příští vydání časopisu Týden, které vyjde v pondělí 21. října. Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka dnes však sdělil, že jakoukoli spolupráci s TOP 09 vylučuje, a Schwarzenberg následně uvedl, že koalici by například kvůli velkým rozdílům v programech stran nebylo možné ustavit.

Schwarzenberg promluvil o koalici s ČSSD v reakci na otázku Týdne, zda by si uměl představit povolební spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše. „Jediná realistická možnost vytvořit koalici je se sociální demokracií. Nikoliv s hnutím ANO. To mě nezajímá,“ řekl šéf TOP 09.

Předseda ČSSD Sobotka ale dnes sdělil, že o takovém spojenectví strana neuvažuje. „S ODS a TOP 09, které nesou odpovědnost za marasmus uplynulých tří let, jakoukoliv vládní spolupráci vylučujeme,“ uvedl. Na druhé straně Sobotkova pozice v ČSSD není až tak stabilní, šéf ČSSD má stále v zádech šéfa hejtmanů Michala Haška podporovaného Zemanem. Hašek přitom v minulosti vždy vylučoval spíš spolupráci s komunisty, na které Sobotka zjevně sází.

Ano nebo ne?
Jak těmto „předvolebním“ námluvám má porozumět český volič, není jasné. Kdyby se ale podrobněji podíval na to, jakým způsobem vzniklo uskupení TOP 09, zjistil by, že za jejím zrodem stál mistr převleků a kabátů Miroslav Kalousek. A jak je vidět, jeho „um“ a lidovecké heslo „jdem tam, kde jsou koryta“, nakazilo i unaveného a věčně spícího knížete.

TOP 09 cítí, že sázka na eurórii z prezidentských voleb nevyšla, a preference strany klesají. A proto je nejvyšší čas přestat se vymezovat vůči nejsilnějšímu soupeři, a začít mu trošku lichotit a „podkuřovat“. Vždyť jde přeci o křesla… ale nikoli v opozici, ale ty vládní… lidově řečeno „o koryta“.

Pakliže si chtěla TOP 09 udržet své pravicové voliče, tímto neštastným vyjádřením o ně nejspíš přišla. A šance se tak zvyšují novým politickým stranám, ze kterých volič ještě unaven není.

zdroj : prvnizpravy.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*