To Babiš štval Hamáčkovými ústy v OSN proti Rusku

To Babiš štval Hamáčkovými ústy v OSN proti Rusku

„Ne všechny země, včetně těch ve východní Evropě, si mohou zvolit vlastní orientaci v zahraniční politice, aniž by ohrozily svou svrchovanost a územní celistvost“, řekl Hamáček coby zastupující ministr zahraničí České republiky před pár dny v OSN, a ať už posluchačům jeho projevu či pozdějším jeho čtenářům v novinách či internetu, okamžitě vytanuly na mysli ty organizace či státy, které by onu svrchovanost a územní celistvost zemí, pocítivších chuť mít konečně svou vlastní zahraniční politiku, mohly asi tak ohrozit.A vsadím všechny miliony, které nemám, na to, že spontánně a bez jediné vteřiny přemýšlení se do hlav všech těchto posluchačů a čtenářů nahrnula jména: NATO, USA, EU – a pak už nic jiného.

Ale omyl. Pan Hamáček mínil Rusko. A aby tenhle svůj z vyšinuté mysli vzešlý „vynález“opentlil čímsi ještě zpitomělejším, dodal, že ruská anexe Krymu je očividným porušením mezinárodního práva.

Takže se tam demokraticky a v souhlase s tehdy platným ukrajinským právem nehlasovalo? A nebylo tam nic před tím? Nebylo pěti miliard dolarů, kterými vláda USA proti veškerému mezinárodnímu právu i proti prostému pomyšlení ukrajinský puč zafinancovala? Nekupovali se protestující na Majdanu za zdarma rozdávané pelmeně a zdarma rozlévanou vodku, to vše z oněch pěti miliard pořízeno? Nebylo žádného pomajdanovského ukrajinského premiéra Jaceňuka, který v Berlíně prohlásil, že Ukrajinu a Německo pojí společný osud: protože obě ty země prý přepadlo v r. 1944 Rusko?

Ale jaképak ohledy, když máte hůl a máte už též vyhlédnutého psa, kterému tou holí chcete pohladit hřbet. Takže do toho, na nic se neohlížet, napověděla duševní a morální výbava Hamáčkovi jeho životní projev v OSN, který byl samozřejmě i projevem jeho současného nadřízeného pána Babiše, bez jehož souhlasu, a možná spíš nápovědy, by Hamáček své nitro v OSN – jménem nás všech Čechů – nikdy lidem světa neodkryl.

Jménem nás všech Čechů! Jak dlouho ještě si takovéto zlotřilosti necháme líbit?

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “To Babiš štval Hamáčkovými ústy v OSN proti Rusku

  • Politici po prohraných volbách plácají nesmysly jen proto, aby si udrželi alespoň nějaké koryto. Pak vymýšlí „odrážení ode dna“ v bažině, slovo „neprohra“ apod.
    ČSSD je na svém konci a dál se dostat nemůže. Politická bažina nemá dno, nelze se tedy od něj odrazit. Hamáček je hrobníkem strany, kterou zabil Sobotka. Úkolem Hamáčka je jen vykopat jámu a pak jí zasypat, aby se nikdo v budoucnu nehrabal v jejich levotách. Ano, levoty dělají z ČSSD levicovou stranu.

  • · Edit

    Myslím si – konkrétně u J. Hamáčka, že mu zvoní hrana, což ukázaly tyto volby…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*