Tisíce lidí protestovalo v Bruselu proti obchodním dohodám TTIP a CETA (foto+video)

Tisíce lidí protestovalo v Bruselu proti obchodním dohodám TTIP a CETA (foto+video)

Tisíce lidí vyrazilo do bruselských ulic, aby vyjádřili protest proti plánovanému volnému obchodu mezi USA, EU a Kanadou, kvůli obavám, že dohody mohou mít vliv na pracovní podmínky a prostředí, stejně jako porušování práv spotřebitelů.   

Asi 10.000 až 15.000 lidí z odborů, environmentálních a spotřebitelských skupin se v  zúčastnily protestů proti Transatlantickému obchodnímu a investičnímu partnerství mezi USA a EU (TTIP) a hospodářské a obchodní dohodě mezi Kanadou a EU (CETA), uvedli organizátoři, podle tiskové agentury AP. Policie odhadla počet demonstrantů na 6000.

Eric Vidal / Reuters
Eric Vidal / Reuters

Aktivisté Greenpeace byli oblečeni v protichemických oblecích a stříkali po ulicích bílou barvou graffiti se slogany proti TTIP a CETA. Poté, několik vozidel vzalo velký dav nesoucí transparenty k sídlu Evropské komise v Bruselu.

Protest against #CETA & #TTIP in front of Berlaymont , European Commission headquarters in Brussels

A photo posted by Wiktor Dabkowski (@wiktordabkowski) on

„Jsme proti těmto obchodním dohodám, protože představují hrozbu pro životní prostředí, zdraví a pro pracovně právní předpisy a dávají obrovskou moc nadnárodním korporacím,“ uvedl Mark Brady, mluvčí Greenpeace Evropu.

Kritici přirovnali dohody k trojskému koni, což vysvětluje dva nafukovací koně umístěné vedle ústředí Komise.

#ttip #ceta #brussels #caterpillar

A photo posted by @sifanelle on

Protest se konal v naději, že jednání mezi USA a EU plánované na pátek v Bratislavě, selže, kvůli nedostatku podpory ze strany Evropy.

#manif anti #ttip #ceta #bruxelles #belgique

A photo posted by @quentin_janssens on

Protestující také doufají, že dohoda CETA nebude mít dostatek parlamentních hlasů mezi státy Evropské unie a dohoda, která je již dokončena, ale ještě potřebuje souhlas, bude smetena ze stolu.

Demonstration in #Brussels today against #TTIP and #CETA

A video posted by SheymaSilawi (@sheymsilawi) on

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Tisíce lidí protestovalo v Bruselu proti obchodním dohodám TTIP a CETA (foto+video)

  • Prosadit TTIP do konce roku to byl jeden z úkolů připravovateli NWO , který byl zadán Obamovi a který se snaží úkol svých nadřízených splnit. Jsem ráda, že Evropa prokoukla tu hrůzu, kterou na nás USA a její globalisté chystají. Doufám, že naši přicmrdávači a užiteční idioti, kteří asi nevědí co ta smlouva v konečné fázi by pro nás znamenala otevřou oči a zapnou mozek a budou také proti přijetí této smlouvy. Vždyť je to diktát, který je pro nás velmi nevýhodný a nepřijatelný.

  • A co asi nato bývalý komunista, velký propagátor TTIP a CETA, europoslanec za ANO v radě Evropské komise, lobbista a americanBOY, kolaborant s EU a USA, vítač muslimů a obhájce smlouvy s Tureckem o migrantech, zrádce českého národa pan TELIČKA?!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*