Ti stateční chlapi si zaslouží náš respekt

Ti stateční chlapi si zaslouží náš respekt

Vysmívat se a pohrdavě glosovat zřejmé selhání povstalců proti režimu islamistického prezidenta Erdogana je stejně nízké, jako kdybychom se vysmívali atentátům na Hitlera, zejména onomu, který pod označením Valkýra dne 20. července 1944 zorganizoval Claus von Stauffenberg.

I tehdy v Německu i nyní v Turecku směřovala vzpoura proti diktátorovi, který na počátku byl zcela regulérně zvolen demokratickým mechanismem.

I tehdy i nyní, se oni diktátoři (Hitler či Erdogan) opírali o monolitní nedemokratickou ideologii, tehdy nacismus, dnes islamismus.

Ne časově přesně, ale jak nacistický režim Adolfa Hitlera, tak islamistický režim Recepa Tayyipa Erdogana byl podporován Západem jako účinný byť diskutabilní spojenec proti Rusku…

A dříve či později Západ na tento postoj doplatil.

Tak jako nyní fanatické davy provolávají slávu Erdoganovi, tak kdysi fanatické davy provolávaly slávu Hitlerovi. Tehdy i nyní se to vydávalo za projev demokratické podpory lidu a není od věci nevidět, že například i britská královská rodina po určitou dobu měla k panu Hitlerovi velice vřelý vztah.

Civilizované Turecko skončilo

Onen puč ukázal to podstatné. Sekulární, civilizované Turecko Ataturka skončilo a jediná síla, která byla s to chránit hodnoty, z nichž moderní Turecko překonalo ponuré dědictví osmanské říše, tedy armáda, se stane poslušnou součástí islamistického stále více totalitního režimu.

Tak jako Hitler mluvil o „Prozřetelnosti“, která mu v zájmu německého národa zachránila život a po stovkách nechal likvidovat své odpůrce, takErdogan štěstím bez sebe chválil Alaha, nechal okamžitě zatknout na 6 000 odpůrců a odvolal přes dva tisíce soudců…

A Západ? Ten bude jen s verbálně protestovat slovy o vládě práva a přiměřenosti protiakcí, ale dokud se Turecko proti němu zcela nepostaví (a první krok obviněním USA ze spoluorganizování puče byl nakročen)

Vše zlé je k něčemu dobré

Ti stateční chlapi, z nichž mnozí skončí na doživotí ve vězení a mnozí již skončili svůj život lynčem fanatickou lůzou a mnozí budou trpět jinak, uspíšili počet přehodnocení vztahu k Turecku.

Především jen idiot by dnes mohl uvažovat o zavedení bezvízového režimu mezi EU a Tureckem. Angela Merkelová se bude muset připravit, že jí smluvená dohoda o uprchlících zřejmě padne a Německo opět zahltí statisíce dalších uprchlíků, protože Německo je jejich zemí zaslíbenou. Mimochodem: Pikantní jsou zprávy, že v počátku pokusu o převrat zaslal Erdogan prosbu o azyl Angele Merkelové, ale ta myšlenku odmítla. Prostě Německo je ideální destinace pro migranty všeho typu.

Ale nejen to.

V situaci, kdy jednotlivé státy NATO pociťují narůstající vnitřní rozklad, vyvolaný teroristickými útoky, dramatickým prohlubováním sociálního napětí, střelbou do policistů a naopak, se stále více ukáže potřeba opustit nenávistný sebevražedný kurs proti Rusku a hledat nové přátelské a bezpečnostní uspořádání od Atlantiku po Tichý oceán.

To, co bude následovat v Turecku z hlediska Erdoganova režimu bude drastické.

Rozhodně brzy bude muset přijít do úvahy myšlenka, vyloučit Turecko z NATO.

Čím dříve to nastane, tím lépe.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ti stateční chlapi si zaslouží náš respekt

  • Stateční určitě, ale ne moc chytří bohužel. Pokud jde člověk někam mávat zbraní měl by hodně dobře vědět co dělá. oni to evidentně nevěděli. To co tam někteří z nich prováděli jako střílení z vrtulníku na blind do lidí, nebo z tanku do parlamentu to je čistá demence ne statečnost.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*