Theresa Mayová bude čelit parlamentnímu vyšetřování kvůli lhaní o Novičoku

Theresa Mayová bude čelit parlamentnímu vyšetřování kvůli lhaní o Novičoku

Britská premiérka Theresa Mayová čelí možnému parlamentnímu vyšetřování kvůli tomu, že lhala poslancům ohledně nervové látky údajně použité k otravě Skripalů.  

Vzorek Novičoku, nervové látky, která byla podle britských úřadů použita, získala německá rozvědka již v 90. letech, podle místních zpráv.

Agentura RT napsala: Západní země, včetně USA a Velké Británie, již dlouho znali chemické složení nervové látky známé jako Novičok, informovala skupina německých sdělovacích prostředků po společném vyšetřování.

Vyšetřování založené na anonymních zdrojích nám poskytuje pohled na otázku nervové látky, která byla údajně použita v březnu při otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury ve Velké Británii.Západní vlády se dostaly k chemickému složení toho, co je označováno jako „jedna z nejnebezpečnějších chemických zbraní, která byla kdy vyvinuta,“ poté, co německá zahraniční zpravodajská služba BND získala vzorek nervového plynu od ruského dezertéra na začátku 90. let.

Ruský vědec poskytl německým zpravodajcům informace o vývoji Novičoku někdy po zhroucení Sovětského svazu, informovaly německé stanice NDR a WDR, stejně jako deníky Die Zeit a Suedeutsche Zeitung. V určitém okamžiku se muž nabídl, že dodá Německu vzorek chemické látky výměnou za azyl pro něj a jeho rodinu.

Vzorek byl nakonec propašován manželkou vědce a odeslán Německem do švédské chemické laboratoře, podle informací německých médií. V návaznosti na analýzu vzorků, švédští odborníci vytvořili vzorec látky, kterou pak předali Německu.

Na příkaz tehdejšího německého kancléře Helmuta Kohla se BND podělila o vzorec s „nejbližšími spojenci“ Berlína, včetně zpravodajských služeb USA a Velké Británie. Později Spojené království, USA a Německo údajně vytvořily zvláštní „pracovní skupinu“, která měla za úkol látku studovat. Skupina rovněž zahrnovala zástupce z Francie, Kanady a Nizozemska.

„Některé země NATO tajně vyráběly chemické látky v malých množstvích,“ uvedly čtyři sdělovací prostředky a dodaly, že údajně došlo k vývoji nezbytných protiopatření. Nicméně zůstává nejasné, které jednotlivé státy se podílely na výrobě Novičoku.

Vzorek nervového činidla byl zvlášť důkladně studován britskými specialisty v laboratoři Porton Down. To je důvod, proč byli údajně tak rychlí při určení vzorce látky použité při otravě bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie.

Média zároveň připustily, že „Novičok už dávno nebyl žádným tajemstvím“ a označily výrok britských úřadů ohledně původu látky za „ošidný“.

Britská vláda obvinila Rusko z údajné otravy Skripalů pomocí nervové látky A230, která se od té doby stala známá jako Novičok. Součástí argumentace předsedkyně vlády Theresy Mayové o zapojení Moskvy bylo, že Rusko je jediná země, které je schopná jej vyrobit. Tento příběh zůstává z velké části nezpochybněný v západních mainstreamových médiích.

I český prezident Miloš Zeman nedávno uvedl, že České republika syntetizovala a testovala nervovou látku z rodiny tzv. Novičoků. Ruští představitelé již dříve vyjmenovali Českou republiku – společně se Slovenskem, Švédskem, USA a samotnou Velkou Británii – za země, které mají dostatek technických možností pro výrobu této nervové látky.

Mezinárodní dozorný orgán pro chemické zbraně, Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), opakovaně prohlásil, že nemůže identifikovat zdroj látky, která byla údajně použita k otravě Skripálů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Theresa Mayová bude čelit parlamentnímu vyšetřování kvůli lhaní o Novičoku

  • Mayova rozprahne ruce jako na snimku a rekne, ja nic ja muzikantka. To tajne sluzby. Na tom je stavena beztrestnost politiku zapadu. K tomu prijdou armady teroristu, ktere pachaji v zoldu zapadu hruzne valecne zlociny bez postihu. To je vynalez zapadu, jak se zbavit odpovednosti za valecne zlociny!!!

  • Bublan a ostatni idioti a lokajove USA stale melou o potrestani Zemana. Lhat jako Mayova, zatajovat a obvinovat a trestat bez dukazu. Bublan je lhar a politicky fosil zasmradajici zde poltiku od sametu. Clovek, ktery nikde radne nepracoval. Udelal si z funkci vynosnou zivnost jako spousta dalsich.
    Vetsi podlost, co delaji GB a USA operacemi pod false flag si snad nelze predstavit! A to maji byt nasi spojenci? Zadni nejsou, nasi politicti lokajove jako Bublan, media operuji s obelhavanim obcanu. Kdyz pujde do tuheho jako v Mnichove, zase nas zapad zradi!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*