Thajsko chce sledovat turisty za pomocí GPS, potom co začalo zatýkat občany za čtení knihy George Orwella 1984

Thajsko chce sledovat turisty za pomocí GPS, potom co začalo zatýkat občany za čtení knihy George Orwella 1984

Thajsko, které začalo loni v létě zatýkat občany za čtení knihy George Orwell 1984, zvažuje, že bude sledovat turisty za pomocí GPS zařízení.

Thajská ministryně cestovního ruchu a sportu Kobkarn Wattanavrangkul uvedla, že vláda spolupracuje s hotely a letovisky na ID náramkách, včetně sériových čísel a plánuje je do budoucna sledovat za pomocí GPS.

orwell

Dalším krokem by měla být nějaká forma elektronického sledovacího zařízení, ale to ještě nemáme podrobně projednané,“ uvedla Kobkarn pro agenturu Reuters.

Kobkarn ale připustila, že se již vláda střetla s odporem vůči prvotní fázi sledování prostřednictvím náramků.

Orwellovský návrh přichází jen několik měsíců poté, co policie začala v Thajsku stíhat občany za čtení knihy George Orwell 1984 na veřejnosti.

Nenoste román 1984 od George Orwella,“ varovaly filipínské letecké linky cestující směřující do Thajska. „Nechcete přece, aby si vás spletli s protestujícími.“

Poté co Královská thajská armáda začala v květnu převrat proti bývalé thajské vládě, Orwellův román se stal populárním symbolem protestu proti juntě.

Demonstranti byli zatčeni za čtení románu, mezitím co byly zrušené filmové adaptace. Organizátoři tehdy prohlásili, že byli zastrašováni policií,“ uvedl Oliver Smith pro Telegraph.

Bohužel se nejedná o první pokus Thajska, sledovat turisty za pomocí GPS jako dobytek aby si „uchovaly bezpečí“, což povede pouze ke ztrátě svobody a rozšíření moci vlády.

Školní úředníci v Hutsville, například vytvořili tajný program dozoru ke sledování účtů svých studentů na sociálních sítích.

Program zvaný „SAFe“, vedl k vyloučení nejméně třech studentů jen za pózování se střelnými zbraněmi na fotografiích sdílených na Facebooku, včetně 18-ti letého studenta, který pózoval s pistolí mimo školní pozemek, i přesto, že je vlastnictví zbraně v Alabamě legální již od 18-ti let.


Podobně policie v Louisianě žádá obyvatele, aby si v domech nainstalovali kamery a poté je odevzdali pod kontrolu právnímu oddělení.

Jediné, co musíte učinit je, že půjdete na mapu, kliknete na ikonu fotoaparátu v této oblasti a vyberete si kameru, z které chcete sledovat živý záběr,“ uvedl šerif Jimm Pohlmann pro CBC partnera WAFB s tím, že přístup ke kamerám občanů by odstranil potřebu policie navštívit domy osobně.

zdroj : http://www.infowars.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*