Testy odhalily, že „dětský uprchlík“ hledající azyl ve Francii měl ve skutečnosti 47 let

Testy odhalily, že „dětský uprchlík“ hledající azyl ve Francii měl ve skutečnosti 47 let

Dva muži se nedávno pokoušeli požádat o azyl ve Francii, kde uvedli, že jsou oba nezletilí, dokut testy otisků prstů neprokázaly, že nemají zdaleka ani 18 let.

Muži se představili důstojníkům na policejní stanici v obci Angoulême a oba tvrdili, že mají 16 let, aby mohli využít opatření zaměřené na pomoc nezletilým žadatelům o azyl, informoval francouzský deník Charente Libre.Jeden z mužů, který prohlašoval, že pochází z africké země Mali, měl ve skutečnosti 21 let, zatímco druhý muž, který předložil policii rodný list z Guineje, byl po kontrole otisků prstů, které souhlasily s jeho pasem, který použil ke vstupu do Španělska, ve skutečnosti ve věku 47 let.

Prokurátor Republiky Montpellier, Christophe Barret, zaznamenal podobné případy u mužů v Angoulême a uvedl: „Oddělený nezletilý podporovaný krajskou radou Héraultu nedávno uvedl, že mu bylo 17 let. Oddělení však mělo pochybnosti. Po rozsáhlém ověření bylo formálně potvrzeno, že mu bylo ve skutečnosti 32 let.

Problém s falešnými nezletilými přistěhovalci ve Francii byl v loňském roce vyzdvihnut poté, co se policii v Montpellieru podařilo zatknout členy sítě z Pobřeží slonoviny, kteří padělali dokumenty, aby dospělým migrantům pomohli žádat o azyl jako nezletilí.

Migranti, kteří použili padělané dokumenty, podvedli francouzské daňové poplatníky o téměř milión EUR v dávkách, na které neměli nárok.

V jiných zemích se také vyskytují případy, kdy dospělí přistěhovalci předstírají, že jsou děti, například v Německu, kde se v roce 2017 ukázalo, že téměř polovina nezletilých migrantů – 49% – ve městě Hamburg byli ve skutečnosti dospělí.

Švédská národní rada soudního lékařství (RMV) zveřejnila v roce 2017 také údaje, které odhalily, že u většiny případů „nezletilých“ migrantů se ve skutečnosti jednalo o dospělé jednice.

Při lékařském testování 1481 migrantů s cílem zjistit, zda lhali o své věku, bylo odhaleno, že 1215 – neboli 86% – testovaných osob byli ve skutečnosti dospělí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Testy odhalily, že „dětský uprchlík“ hledající azyl ve Francii měl ve skutečnosti 47 let

  • To jsou ty sirotky !! Co do Česka taha ta baba. A Babis jim chce postavit školu no ty se radosti zblázní !?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*