Teroristické útoky v Barceloně: Kdy se probudíme do reality islámu?

Teroristické útoky v Barceloně: Kdy se probudíme do reality islámu?

Další den, další islámský teroristický útok. Více nevinných mužů, žen a dětí byli opět zabiti oddanými následovníky islámu. Další krev v západních ulicích. Další krveprolití a chaos. Tentokrát v ulicích Barcelony ve Španělsku.

Zatím máme nejméně 16 mrtvých a více než 100 zraněných. Vozidlo řízené muslimem opět projelo rušnou ulicí pro chodce, zabilo nevinné a vyvolalo strach. Zde je jedna ze zpráv o teroru, ke kterému došlo v našich ulicích:

Zde je to, co víme o pronásledování podezřelého a o samotném útoku. Svědci uvedli, že dodávka přeskočila na centrální pěší zónu Las Ramblas vysokou rychlostí a zatáčela ze strany na stranu, zasáhla chodce a donutila lidi utíkat, aby si zachránili životy.

Nejméně 16 lidí bylo zabito, ale úřady očekávají, že tento počet ještě stoupne. Na místě bylo 100 zraněných osob, 15 z nich vážně. Jedna australská žena, která údajně pochází z NSW, je v nemocnici v Barceloně ve vážném, ale stabilním stavu. Další dva Australané měli drobná zranění. Svědkové říkají, že řidič dodávky po útoku utekl z vozidla a nezdálo se, že by byl ozbrojen.

Údajná dodávka sloužící k útěku byla nalezena v souseděním městečku.

Španělská média uvádějí, že dodávka byla pronajata mužem, který se od té doby obrátil na policii a tvrdil, že jeho dokumenty byly ukradeny. Ve vazbě zůstávají dva muži poté, co byli zatčeni ve dvou různých městech v oblasti Katalánska, Ripoll a Alcana. Jeden z mužů byl marockého původu a druhá ze španělské enklávy Melilly v severní Africe, uvedla policie.Osobní názor jednoho člověka, který byl na místě a již to zažil stojí za sdílení:

Záchranář z Melbourne, který se účastnil obětí tragédie v Bourke Street, vyprávěl o hrůze, ke které došlo v Las Ramblas. Velitel MFB Graeme O’Sullivan byl se svou ženou na střeše hotelu v Barceloně, když bílá dodávka začala narážet do chodců.

„Byli jsme na šestém poschodí na střešní terase, v bazénovém areálu, kde jsme si vychutnávali několik drinků,“ řekl záchranář deníku Nine News. „Zřetelně jsme slyšeli, jak vozidlo naráží do lidí a pak krátce na to, samozřejmě, několik velmi hlasitých výkřiků od lidí, kteří byli dole na ulici.“ Pan O’Sullivan uvedl, že podobnost s událostí v Bourke Street byla mrazivá a označil to za strašnou scénu.

A v související epizodě, protiteroristická operace v jiné části Španělska zabránila podobnému útoku:

Španělská média informují, že podezřelí z terorismu v Cambrils se pokoušeli provést útok podobný tomu v Barceloně. Policie zmařila útok v přestřelce, která zanechala čtyři podezřelé mrtvé a pátého zraněného. Státní televizní síť RTVE oznámila, že podezřelí měli v úmyslu vjet dodávkou do chodců v pobřežním městě, které je oblíbenou turistickou destinací jihozápadně od Barcelony.

Barcelonský útok je něco, co mě zvlášť znepokojuje. Před několika lety jsem se často procházel po Las Ramblas, kde došlo k útoku. Koncem roku 1979 jsem já a další mladí lidi na služební cestě denně používali 1,2kilometrovou pěší zónu na náměstí Placa de Catalunya v centru města. Jedná se o hlavní turistickou destinaci.

Nikdy jsme netušili, že bude Evropa někdy tak nebezpečná, tak nejistá a bude v ní tolik cílů jednoho politického náboženství. Nevěděli jsme, že jednoho dne budou v Evropě místa, která nebudou imunní vůči takovým smrtelným teroristickým útokům. Nevěděli jsme, že náboženství míru navždy tmění tvář Evropy.

Pokaždé, když dojde k dalšímu z těchto strašlivých a ďábelských teroristických útoků, tak musím opakovat několik jednoduchých pravd. Dovolte mi to znovu:

 • Máme velký problém s islámem.
 • Islám je politická ideologie, která netoleruje žádné soupeře.
 • Zatímco může existovat mnoho umírněných muslimů, islám NENÍ umírněný.
 • Islám je podle svých vlastních zdrojů krvežíznivým náboženstvím, které nařizuje smrt nevěřících.
 • Západ je pod záměrným a trvalým útokem této násilné ideologie.
 • Přesto většina západních vůdců žije v popírání těchto skutečností. Oni odmítají dokonce uznat, že máme s islámem problém.
 • Oni dávají především přednost tomu, aby se zabývali věcmi, jako je „islamofobie“, než aby se zabývali skutečnými problémy, kterým čelíme.
 • Jako takoví, tito vůdci jsou komplicemi těchto teroristických činů.
 • Dokud se Západ nevzpamatuje a neuzná, že je zde zapřisáhlý nepřítel Západu, dokonce i v práci, tyto útoky prostě budou pokračovat.
 • Čas pro omlouvání islámu je u konce. Tuto hrozbu musíme brát vážně. Neúspěch západních vůdců, kteří tak nečiní, je věcí vlastizrady.

A pokaždé, když dojde k jednomu z těchto útoků, tak cituji některé šokující statistiky. Tato čísla sama o sobě by měla probudit každého z nás, ale zatím se zdá, že jsou lidé hluší. Takže budu pokračovat v běhu s těmito hroznými čísly. Od teroristických útoků z 11. září 2001 došlo k 31.590 smrtelným islámským teroristickým útokům.

Pochopili jste to? Já jsem neřekl smrtící křesťanské teroristické útoky. Neřekl jsem smrtící buddhistické teroristické útoky. Terorismus není jediná doména islámu, ale je převážně prováděn těmi ve jménu islámu.  Takže, kdy se hodláme vytrhnout z našeho spánku a uvědomit si, že máme skutečný problém s jedním náboženstvím – islámem?!

www.smh.com.au/world/barcelona-attack-van-ploughs-into-crowd-in-spanish-city-20170817-gxyvk4.html
www.smh.com.au/world/barcelona-attack-van-ploughs-into-crowd-in-spanish-city-20170817-gxyvk4.html
www.thereligionofpeace.com/

 

(Billmuehlenberg/ svobodnenoviny.eu Foto:billmuehlenberg.com)
Loading...

Podobné články

Komentář “Teroristické útoky v Barceloně: Kdy se probudíme do reality islámu?

 • Ano, máme problém s islámem. Otázka ale je, kdo za tím vsím stojí! Opakovane ctu jak je západ kulturní a technicky vyspelý. Kdo tedy umoznuje príliv cizího obyvatelstva do Evropy, kdo dodává tzv. teroristúm zbrane, jak to, ze jsou tyto agresivní skupiny stále o krok vepredu pred západní zpravodajskou sluzbou, jak to, ze jsou vzdy teroristi zabiti… dalsí a dalsí otázky si premýslivý clovek najde sám. Je sokující, ze lze dojít jen k jedinému záveru: za vsechny útoky nesou prímou zodpovednost vlastní vlády – ano ty vlády jejichz predstavitlé si pak navzájem k takovým tragédiím kondolují a tvárí se smutne, jako by jim práve pomreli vsichni domácí mazlícci.
  A jeste neco, i na techto stránkách zrejme funguje cenzura. Zjistila jsem, ze mohu psát komentáre zatím ke vsem clánkúm, s vyjímkou clánkú pana Rambouska. Proste asi nejsem zádoucí, nebo nevím. Doufám, ze po tomto vyjádrení nebudu blokována uz definitivne pro vsechno. Pan Rambousek propaguje komunismus a jak se mi tak zdá, neváhá pouzít i jeho metody.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*