Teroristé z Fronta an-Nusrá požadují evakuaci z Aleppa

Teroristé z Fronta an-Nusrá požadují evakuaci z Aleppa

Teroristé z Fronta an-Nusrá, kteří si v současné době říkají „Jabhat Fateh al-Sham“ jsou obklíčeni vládními jednotkami a souhlasili, že opustí město Aleppo prostřednictvím severního koridoru, směrem k silnici Castello, informoval ve čtvrtek televizní kanál Al-Manar.

Televizní kanál zveřejnil tuto informaci s odkazem na prostředníky, kteří jednali se syrskými veliteli jménem ozbrojenců.

Podle televizního kanálu, syrské vládní jednotky se nyní připravují k útoku na poslední teroristickou pevnost nedaleko Bustan Al-Qasr a provedly řadu silných úderů proti střelbě ze stanovišť teroristů.

Syrské vládní jednotky se sešly s obránci středověké tvrze v centru Aleppa. Syrské jednotky nyní čistí obydlí v centru historické části, kterou opustili teroristé.

Místní obyvatelé se začali vracet do východních částí města, kde pracují na likvidaci min. Vládní vojáci plně obnovili kontrolu na dálnici, vedoucí na mezinárodní letiště v Neirabu.

Radikálové stále kontrolují několik okresů na jihu a jihovýchodě od města Aleppo a teroristické skupiny pokračují v ostřelování města ovládaného syrskou armádou. Ve středu bylo při teroristickém ostřelování částí Aleppa zabito 24 lidí a dalších 80 zraněno.

 

(TASS/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*