Teroristé v Sýrii mění trasy pro nelegální obchody s ropou

Teroristé v Sýrii mění trasy pro nelegální obchody s ropou

Teroristé mění trasy pro pašování ropy za nové, aby se vyhnuli ruským leteckým úderům v Sýrii, ale Turecko i tak zůstává jejich destinací, prohlásil náčelník ruského generálního štábu Sergej Rudskoy, informovala tisková agentura TASS.

„Militanti mění svou logistiku a začínají používat nové trasy pro pašování ropy, aby se vyvarovali ruským leteckým úderům,“ uvedl Rudskoy.

Trasa vede z provincie Deir-ez-Zor, kterou řídí islámský stát, přes okrajové osady Guna a Tell-Sfuk v Sýrii směrem k Mosulu a Zaho v Iráku, dodal.

Kamióny přejíždí syrsko-turecké hranice na přechodu v Reyhanli Foto:  Tiskový a informační odbor ruského ministerstva obrany/ TASS
Kamióny přejíždí syrsko-turecké hranice na přechodu v Reyhanli Foto: Tiskový a informační odbor ruského ministerstva obrany/ TASS

Konvoje kamiónů jedou nejkratší cestou směrem k syrsko-irácké hranici, kterou překračují v oblasti Tell-Sfuk, uvedl Rudskoy, a dodal, že Turecko zůstává konečný cílový bod pro pašování ropy.

Ropa se pašuje do Turecka přes kontrolní stanoviště v oblasti Zaho, prohlásil šéf ruského generálního štábu hlavního operačního oddělení.

Tato trasa se částečně shoduje z tzv. východní cestou, dodal.

Ruský průzkum odhalil na turecko-irácké hranici téměř 12.000 cisternových vozů s ropou.

Území Zaho je součástí východní trasy používané teroristickou organizací islámský stát k nezákonnému obchodu s ropou, poznamenal Rudskoy.

„Od momentu sledování v oblasti Zaho, bylo na místě odhaleno 11.775 cisternových vozů po obou stranách turecko-irácké hranice. 4.530 z nich bylo na území Turecka a 7.245 v Iráku,“ uvedl.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*