OSN: Teroristé Islámského státu zabíjejí irácké děti ukřižováním nebo pohřbíváním zaživa.

OSN: Teroristé Islámského státu zabíjejí irácké děti ukřižováním nebo pohřbíváním zaživa.

Kontrolní orgán OSN uvedl, že bojovníci Islámského státu zabíjejí děti, které patří k různým menšinám v zemi ukřižováním a pohřbíváním za živa.

Podle zprávy vydané ve středu Výborem OSN pro práva dítěte, „bylo zaznamenáno několik případů hromadných poprav, jakož i stínání hlav, ukřižování a pohřbívání dětí zaživa teroristy Islámského státu.

isis

Expertka Výboru Renate Winterová uvedla, že iráčtí chlapci mladší 18 let, vyznávající křesťanství, sunnitský a šíitský islám jsou také používáni pro bombové útoky, pro montáž bomb a také jako lidské štíty.

„Měly jsme také zprávy o dětech, zejména dětech mentálně postižených, které byly použity jako sebevražední atentátníci, a pravděpodobně nic ani nechápaly,“ uvedla Winterová. „Existují videa zveřejněná na internetu, která ukazují děti ve velmi mladém věku, přibližně osm let a mladší, které jsou školeni, aby se z nich stali dětští vojáci.“

Orgán OSN uvedl, že mnoho dětí bylo také zajato a prodáno na trzích jako otroci.

„Děti menšin byly unášeny na mnoha místech a prodávány na trhu. Děti měly na sobě pověšené cedulky s cenou, která byla stanovena za jejich prodej do otroctví.

Začátkem tohoto týdne, kurdští bojovníci v Iráku našli masový hrob, obsahující zbytky 25 členů komunity Izadi, které zabili teroristé Islámského státu.

isis2

 

zdroj: http://presstv.ir
Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “OSN: Teroristé Islámského státu zabíjejí irácké děti ukřižováním nebo pohřbíváním zaživa.

  • Máte naprostou pravdu, je to hrozný. Ale je potřeba vědět, ze oni nezabijeji děti, ale dospělé lidi. Dívka je plnoleta v cca 9 letech a chlapci ve 13. Tak nějak je to v té jejich víře,víte?
    Ještě by mě zajímalo, o co jim jde…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*