Teroristé ISIS a Fronty an-Nusrá se skrývají v syrském uprchlickém táboře v zóně pod kontrolou USA

Teroristé ISIS a Fronty an-Nusrá se skrývají v syrském uprchlickém táboře v zóně pod kontrolou USA

Teroristé Islámského státu a Jabhat al-Nusra (dříve Fronta an-Nusrá) používají civilisty jako lidské štíty a skrývají se v uprchlickém táboře na území Sýrie ovládaném USA – a Američané si to dobře uvědomují, tvrdí ruské ministerstvo zahraničí.Islámský stát a zastupující skupina Al-Kájdy Jabhat al-Nusra nalezli klidný přístřešek v jednom z největších táborů v Rukbanu poblíž syrsko-jordánské hranice, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova novinářům na své týdenní konferenci s novináři. Na toto místo nemají přístup ani žádní syrští představitelé ani OSN.

„Mezi civilisty, kteří jsou ve skutečnosti drženi jako rukojmí a používají se jako lidské štíty, se skrývají stovky militantů ISIS a také militanti an-Nusrá s těžkými zbraněmi, uvedla Zacharova.

„Máme skutečné informace, které potvrzují, že k tomu dochází za přihlížení americké armády, která kontroluje 55kilometrovou zónu kolem své nelegální vojenské základny Al-Tanf na území Sýrie.“

Stejný uprchlický tábor byl uveden v nedávné zprávě Rady bezpečnosti OSN pro monitorování sankcí jako jeden ze zdrojů znovuobnovení Islámského státu. Stejný dokument informoval, že ISIS byl během roku 2017 poražen na většině území Sýrie, ale „zotavil se na počátku roku 2018“ kvůli „ztrátě intenzity“ ozbrojených sil bojujících na východě Sýrie, kde je umístěna americká základna.

Moskva a Damašek opakovaně vyzvaly USA, aby spolupracovaly kvůli táboru v Rukbanu, přičemž Rusko nabídlo pomoc při bezpečné přepravě uprchlíků zpět do jejich domovů. Šéf generální štábu hlavních operací generálmajor Sergej Ruskoj označil Rukban za místo, kde „lidé žijí v drsných podmínkách a kde teroristé hledají útočiště.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*