Terorista ISIS dostal v Rakousku sociální dávky ve výši 12 400 eur

Terorista ISIS dostal v Rakousku sociální dávky ve výši 12 400 eur

Bojovník Islámského státu Azad G, rakouský občan s tureckými kořeny, dostal sociální dávky, když se zotavoval po střelném zranění ve Vídni v roce 2014.  Během svého 14měsíčního pobytu dostal v sociálních dávkách celkem 12 400 eur. To je celkem 885,74 eur měsíčně.

Peter Hacker, politik Sociální demokracie informoval deník Krone: „Legálně jsme neměli žádné prostředky jak jednat, protože nás zpravodajské služby neinformovaly.“

Azad G. také navštívil třídy učňovského vzdělávání a byl několikrát ošetřován ve Vídni kvůli svým zraněním. Nedávno byl zatčen kurdskými milicemi v Sýrii.

Bojovník ISIS a proklamovaná oběť si stěžoval ve videu zveřejněném na Facebooku, že byl vlákán do řad ISIS a rád by se vrátil do Rakouska v rámci humánního právního systému.

Starosta Vídně Michael Ludwig (SPÖ) pořádal odpovědné agentury, aby případ prověřily a tyto agentury zahájily proces na odstranění jeho rakouského občanství.

Azad G. původně přišel z Turecka a spolu se svou rodinou přijeli do Sýrie v roce 2013, aby bojoval v řadách ISIS.

Je nepravděpodobné, že by byl vydán do Rakouska, protože ministr zahraničí Herbert Kickl z rakouské Strany svobodných dal jasně najevo, že nemá v úmyslu ho pustit zpět.

„Potenciální pachatelé, oběti, případní svědci a všechny důkazy: Všechno je tam v regionu, nic v Rakousku.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*