Teolog Tomáš Halík opět perlil, tentokrát u Moravce!

Teolog Tomáš Halík opět perlil, tentokrát u Moravce!

Pseudoelitář Tomáš Halík ve včerejších Otázkách Václava Moravce řekl opět několik slov, která pohrdají všemi občany České republiky.

„Přímá demokracie způsobí likvidaci právního státu a demokracie,“ řekl mimo jiné v diskuzi a po nějaké době ještě dodal: „Liberální demokracie je v krizi, ale bylo by tragické jí nahradit demokracií přímou.“

Pan Halík je jedním z těch, kteří permanentně svými slovy o stavu společnosti, silně pohrdají občany a tím pádem i ústavou jako takovou. Ústava totiž jasně říká: „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.“ Tolik citace z ústavy.

Je vidět, že někteří lidé, jako je pan Halík a jemu podobní, kteří si o sobě myslí, že jsou něco víc než ostatní, nemají vůbec žádné ponětí o tom, co je hlavním znakem demokracie a stále navozují v lidech pocit, že jejich názor je ten až vůbec poslední, který nesmí o důležitých věcech rozhodovat. Mohou si zvolit již předem najmenované politiky a to je tak vše. Větší pravomoci dostat nemohou, jelikož na jejich názor nejsou tito pseudoelitáři zvědaví.

Přímá demokracie je nejdemokratičtější a tím pádem nejspravedlivější politický systém na světě, který perfektně funguje třeba ve Švýcarsku, kde má několikaletou tradici a na který jsou Švýcaři právem hrdi. Pro hnutí SPD je přímá demokracie základním bodem svého politického působení a udělá maximum proto, aby se přímá demokracie stala důležitou součástí politického systému České republiky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Teolog Tomáš Halík opět perlil, tentokrát u Moravce!

  • Svycarske Referendum a jeho vyvoj se datuje od r. 1848. Jeho podstatou je prani suverena, t.j. lidu, aby v primem hlasovanim on sam rozhodoval o dulezitych zmenach ustavy, zakonu, dani, atd. Timto je znemozneno, aby uzka skupina politiku ve vlade a obou komorach parlamentu mohla prosazovat dalekosahle zmeny bez prime ucasti obcanu. Jsem presvedcen, ze jenom Referendum o vstupu do EU uchranilo Svycarsko pred vstupem, protoze obcane se vyslovili proti vstupu. Kdyby to zalezelo pouze na politicich, dopadlo to mozna jinak. Svycari za zadnou cenu neodevzdaji svou suverenitu nekam do Bruselu, jako Cesi a nikdy nedovoli, aby nejaky evropsky urad byl nadrazen rozhodnuti svycarskych soudu.
    Pro vsechny fandy EU zde uvadim, ze Svycarsko asi pred 1/2 rokem stahlo svou zadost cekatele na vstup do EU, kterou u EU parlamentu proforma melo ulozene. To hovori snad dosti jasne. Svycari se nechteji se stat clenem EU. Maji bilateralni dohody, kde jsou asociovani, aniz by ztratili svou suverenitu!!!! Ne jako my, kteri musi bojovat proti kvotam!!!!!
    Je dulezite, aby cesky zakon o Referendu mel zavaznou platnost pro vladu i parlament, nejlepe ho okopirovat ze Svycarska a nevynalezat zadna jina reseni, ktera nefunguji.

  • Jak jsem ráda, že na otázky VM se už delší dobu nedívám. Viděti na TV dvojici Moravec a Halík to je jen pro otrlé a sebevrahy. Pro zasmání bych to vydržela 5 minut, ale pouze s vypnutým zvukem což je podmínkou.

  • Sledovat v neděli po obědě Moravce, to chce silný žaludek. Já už to nedokážu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*