Téměř polovina Němců chce, aby Merkelová odstoupila

Téměř polovina Němců chce, aby Merkelová odstoupila

Průzkum provedený společností YouGov a zveřejněný německým deníkem Local odhalil, že 43 procent Němců chce, aby Angela Merkelová opustila úřad.  

Průzkum také ukázal, že 42 procent respondentů chce, aby kancléřka zůstala v čele vlády, zatímco 15 procent neposkytlo žádnou odpověď.

Celkem překvapivé je, že Merkelová ne neoblíbenější mezi voliči ekologické strany Zelených, z nichž dvě třetiny tvrdí, že by měla zůstat ve funkci.

O něco málo ji milují voliči konzervativní unie, která zahrnuje křesťanské demokraty (CDU) a bavorskou křesťanskou sociální unii (CSU).Asi 63 procent voličů unie uvedlo, že chtějí, aby zůstala jako kancléřka, zatímco 27 procent chce, aby odešla. Merkelová je v současné době zapojena do bitvy s CSU kvůli hraničním kontrolám, která ohrožuje její koalici téměř tři měsíce po jejím založení.

Merkelová také zůstává podivně populární mezi voliči krajně levicové strany Die Linke, z nichž 48% voličů chce, aby zůstala v úřadu. Merkelová je nejméně populární mezi voliči krajní pravice Alternativa pro Německo (AfD), z nichž jen šest procent chce, aby nadále zůstala kancléřkou.

Průzkum také ukázal, že většina Němců nevěří, že se kvůli současnému sporu mezi Merkelovou a CSU koalice zhroutí. Pouze 32 procent respondentů uvedlo, že koalice pravděpodobně padne, zatímco 45 procent respondentů uvedlo, že přežije boj do dalšího dne.

Přesto polovina respondentů uvedla, že nevěří, že by to koalice zvládla do příštích národních voleb v roce 2021.

Zatímco si Merkelová kdysi užívala bezkonkurenční podporu mezi německými voliči, nedávné průzkumy veřejného mínění ukazují, že podpora její politiky nadále slábne.

(Angela Merkelová Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Téměř polovina Němců chce, aby Merkelová odstoupila

  • Už jednou v nedávné době mělo Německo jako vůdce šílence. Všechno naznačuje tomu, ze tato žena to nemá v hlavě v pořádku. Ona je bezdětná a tak si asi myslí že po ní potopa.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*