Téměř 80% francouzských občanů nechce přijímat více migrantů, podle nového průzkumu

Téměř 80% francouzských občanů nechce přijímat více migrantů, podle nového průzkumu

Podle nového průzkumu veřejného mínění o imigraci vedeném společností Ifop ve spolupráci s Nadací Jean Jaures a Americkým židovským výborem se 52 procent francouzských mužů a žen domnívá, že Francie přijímá „příliš mnoho cizinců“.    Dalších 27 procent věří, že Francie už jich přivítala „dost“, což znamená, že celkem 79 procent občanů země věří, že by Francie už neměla přijímat další přistěhovalce.

Průzkum, který byl publikován v týdeníku Journal du Dimanche, také ukázal, že 64 procent respondentů souhlasilo s prohlášením: „Naše země již má mnoho cizinců a přijímání dalších přistěhovalců by bylo nežádoucí.“

77 procent respondentů uvedlo, že se obávají politiky, která je příliš vítací pro přistěhovalce, a 71 procent respondentů se domnívá, že nadměrná migrace povede k poklesu mezd kvůli ochotě migrantů pracovat za nižší plat.

V reakci na narůstající nepokoje způsobené migrační krizí, Macronova vláda zaujala v posledních měsících konzervativnější přístup k přistěhovalectví, ale tlak občanů země a členů francouzské strany Národní shromáždění je spíše na to, aby vláda zpomalila migraci ještě více.

V důsledku toho, že většina migrantů, kteří přišli do země, pochází ze Středního východu a severní Afriky, zejména z Libye a Sýrie, Pew Research Center předpověděl, že západní Evropa zaznamená dramatický nárůst muslimské populace, přičemž Francie očekává růst z 8.8% v roce 2016 na 18% do roku 2050.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*