Téměř 70 % migrantů přivezených na Maltu mělo pozitivní test na koronavirus

Téměř 70 % migrantů přivezených na Maltu mělo pozitivní test na koronavirus

Skupina 94 migrantů byla přivezena do ostrovního státu Malta a podle zpráv bylo nejméně 65 z nich testováno pozitivně na koronavirus.

Úřady „zachránily“ migranty poté, co vyrazili na lodi z Libye a bloudili na Středozemním moři přibližně 30 hodin, nakonec vyslali tísňový signál.Většina migrantů údajně pochází z Eritrei, Maroka a Súdánu, píše BBC.

Poté, co je přivezli na břeh, maltské úřady je testovaly na koronavirus, s tím, že odhalily 65 pozitivních, 20 negativích a dalších devět čekajících nebo neurčených.

„Migranti přicházející na lodích jsou okamžitě posláni do karantény na dobu 14 dní a jsou poté testováni. Pozitivní migranti jsou i nadále izolováni a zbytek zůstává v karanténě, kde jsou sledováni,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví Malty.

„Tato skupina dorazila na Maltu společně a byla před testováním v kontaktu s několika málo dalšími lidmi.“

Příliv migrantů efektivně ztrojnásobil počet aktivních případů s nákazou koronavirem na Maltě, která jich dříve měla kolem 35.

Nově příchozí migranti karanténu většinou nerespektují.

Stovky nelegálních migrantů nedávno uprchly z několika karanténních táborů na Sicílii, jak jsme informovali minulý týden.

Podle některých odhadů se více než 700 migrantům podařilo uniknout ze zadržovacích středisek na italském ostrově, kde byli zadrženi po hromadném příjezdu z Afriky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*