Téměř 1000 vozů hořelo po Francii na Silvestra, ale vláda trvá na tom, že „vše proběhlo velmi dobře“

Téměř 1000 vozů hořelo po Francii na Silvestra, ale vláda trvá na tom, že „vše proběhlo velmi dobře“

Vandalové ve Francii zapálili na Silvestra 945 zaparkovaných vozů při jejich žhářském běsnění, které se stalo zlověstnou každoroční „tradicí“ s tím, že vláda se snaží tyto údaje bagatelizovat, informoval deník http://www.telegraph.co

Podle francouzského ministra vnitra, celkový počet 945 automobilů, které byly buď „totálně zničené“ nebo „ohořené“, dosáhl 17 procentní nárůst oproti loňskému roku.

Navzdory této skutečnosti, silvestrovské oslavy „se obešly bez větších incidentů“, prohlašuje ministerstvo vnitra s tím, že tam bylo jen „pár problémů týkajících se veřejného pořádku“.

Ve skutečnosti, policie zatkla přes noc 454 lidí, z nichž 301 bylo vzato do vazby.

Ministerstvo se v neděli rozhodlo, že zveřejní mnohem nižší čísla s 650 zapálenými vozy, což odpovídá pouze počtu „zapálených“ vozidel a ne těch, které pohltily následné plameny.

Tyto nižší hodnoty jim umožnily tvrdit: „Opět v tomto roce, celkový počet shořených vozidel ukazuje, i když to nelze tolerovat, že je tento jev zvládatelný“. Na základě těchto čísel, vzestup, uvedlo ministerstvo, je jen 48 vozidel.

Nicméně, krajně pravicová Národní fronta to odsoudila označením jako „mimořádně mlhavý bezpečnostní záznam vlády“.

„Nový ministr vnitra Bruno Le Roux (zpočátku) nesdělil počet spálených vozidel a domnívá se, že počet přímo zapálených automobilů ukazuje, že je situace „zvládnutá“, zatímco vše ukazuje výrazný nárůst o 8 procent,“ píše Národní fronta ve svém prohlášení.

Le Monde, národní denní tisk, rovněž obvinil ministerstvo z kalení vody.

Vláda reagovala, že zveřejněná čísla jsou „nejvíce relevantní a nejucelenější“.

„Neexistuje absolutně žádná snaha cokoli skrývat,“ prohlásil Pierre-Henry Brandet, mluvčí ministerstva vnitra.

„Musíte se podívat na trend v průběhu několika let, a co je důležitější, že došlo k výraznému poklesu v průběhu pěti let, uvedl mluvčí ministerstva.

Pan Brandet však připustil, že je to číslo stále vysoké a dodal, že: „Tyto případy nejsou tolerovány a pachatelé musí být nalezeni a musí se zodpovídat za své činy před soudem.“

V rámci nouzového stavu ve Francii po spoušti teroristických útoků, asi 90.000 členů bezpečnostních složek bylo nasazeno ve francouzských ulicích na Silvestra.
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Téměř 1000 vozů hořelo po Francii na Silvestra, ale vláda trvá na tom, že „vše proběhlo velmi dobře“

  • Tyhle protesty nestoji medialni zumpe za zminku. Znicit 1000 autaku je zrejme malickost. Jsou asi stastni., ze zapaluji zatim jenom autaky.

  • Francie mela hrdiny jenom vybajene ve svych romanech. Jinak se pri ohrozeni vzdy podelala a rozpadla. Jejich pitomosti jako byla Maginotova linie jsme ale kopirovali. Musel ji vzdy nekdo zachranovat, je neschopna ochranit zemi a jeji obcany. Jedine za Napoleona umela pokorit Evropu. Miluje dobre jidlo, vino a zeny, miluje zivot. Ten za neco obetovat je tam anachronismus. Jeji posledni vudci jsou ubozi a neschopni klauni, zejmena Hollande.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*