Téměř 1 ze 2 mladých lidí v severní Africe a na Blízkém východě chce migrovat, zejména z ekonomických

Téměř 1 ze 2 mladých lidí v severní Africe a na Blízkém východě chce migrovat, zejména z ekonomických

Téměř 1 ze 2 mladých lidí v severní Africe a na Blízkém východě chce migrovat, zejména z ekonomických důvodů.

Průzkum Arabské mládeže odhalil, že 42 procent mladých lidí ve věku od 18 do 24 let uvažuje o tom, že zkusí štěstí v jiné zemi, než je jejich vlastní, přičemž 15 procent z nich již uskutečnilo své ambice tím, že podniklo kroky k emigraci.

Průzkum byl proveden v 17 zemích severní Afriky a Blízkého východu, kde mládež čítá asi 200 milionů lidí. Těch 45 procent mladých lidí, kteří chtějí odejít, představuje 30 milionů lidí.Hnací silou tak vysokého počtu mladých Arabů, kteří zvažují odchod ze své země, je ekonomická tíseň, ale je tu i další faktor, kdy drtivá většina lidí uvádí korupci jako druhý nejpádnější důvod migrace.

Oblíbeným cílem migrantů jsou Spojené arabské emiráty, následované Spojenými státy, Kanadou, Velkou Británií a Německem. V průzkumu, který provedla mezinárodní výzkumná firma PSB působící v SAE, jsou Emiráty oblíbenou destinací posledních 12 let.

V Libanonu je 77 procent mladých lidí, kteří chtějí migrovat, následuje Libye s 69 procenty, Jemen s 66 procenty a Irák s 65 procenty.

Země s největší muslimskou populací v Evropě, Francie, se od roku 2013 překvapivě již neobjevuje v žebříčku pěti nejvyhledávanějších destinací.

V Evropě se od začátku roku zvýšil migrační tlak způsobený arabskou mládeží. Tunisané a Alžířané jsou zdaleka nejvíce zastoupenými národnostmi mezi těmi, kdo se pokoušejí překročit Středozemní moře a požádat o azyl.

Průzkum se také ptal mladých Arabů na jejich identitu. Většina z nich (40 procent) uvedla, že náboženství je pro jejich osobní identitu nejdůležitější. Rodina a státní příslušnost zaostávaly s 19 procenty, respektive 17 procenty.

Průzkum ukazuje nejnovější údaje, které ukazují, že Evropa může v budoucnu čelit enormnímu migračnímu tlaku. Pew Research uvádí, že muslimská populace v Evropě by se mohla v příštích 30 letech ztrojnásobit a zvýšit na 75 milionů, a zpráva Institutu pro ekonomiku a mír (IEP) uvádí, že nedostatek potravin a vody by mohl vysídlit 1,2 miliardy lidí v zemích Blízkého východu, Afriky a Asie, přičemž drtivá většina by se chtěla přestěhovat do Evropy a Severní Ameriky.

Údaje ukazují, že občané zemí, jako je Maďarsko, jsou v drtivé většině proti migrantům a dříve vítací země, jako je Švédsko, jsou stále více proti kvůli problémům, jako je kriminalita a integrace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*