Televizní reportérka zabita v Turecku při autonehodě 1 den po „obvinění ze špionáže“

Televizní reportérka zabita v Turecku při autonehodě 1 den po „obvinění ze špionáže“

Libanonsko-americká novinářka Serena Shim, která pracovala pro íránský kanál Press TV, byla zabita v Turecku při autonehodě poté, co byla obviněna tureckou rozvědku ze špionáže.

Naše korespondentka Serena Shim byla zabita v blízkosti hranice mezi Tureckem a Sýrií. Serena byla zabita při hlášené dopravní nehodě, když se vracela z reportáže. Její automobil se srazil s těžkým vozidlem,“ bylo uvedeno v pondělním vysílání stanice Press TV. Serena byla také matkou dvou malých dětí.

Fotografie z automobilové nehody ve které byla zabita korespondentka Press TV Serena Shim Fofo : Twitter
Fotografie z automobilové nehody ve které byla zabita korespondentka Press TV Serena Shim Fofo : Twitter

Řidič vozidla byl údajně následně zatčen, podle turecké zpravodajské agentury Hürriyet s odvoláním na tureckou tiskovou agenturu Dogan. Press TV toto tvrzení odmítá a uvádí, že oba řidiči vozidla zmizeli.

Press TV navíc vyjádřili podezření, že se nejednalo o nehodu. „Jen před pár dny ji vyhrožovala turecká rozvědka,“ bylo uvedeno ve vysílání.

Shim se vracela do svého hotelu po reportáži z venkovské čtvrti Suruc, která leží v blízkosti syrské hranice, kde působí mnozí zahraniční novináři, kteří zde informují o syrském severovýchodním okraji města Kobani, které je v obležení Islámským státem.

serena-shim.si

Shim opakovaně vyjádřila obavy o vlastní bezpečnost. Její smrt nastala den poté, co ohlásila vyhrožování tureckou rozvědkou (MIT) a uvedla, že ji obvinili ze špionáže.

Turecká zpravodajská agentura obvinila naší korespondentku Serenu Shim ze špionáže,“ bylo uvedeno ve vysílání Press TV.

Jsem velmi překvapena z tohoto obvinění. Dokonce jsem chápala přístup turecké rozvědky jako důvod, že nemám co skrývat,“ uvedla Shim v sobotním vysílání.

Mám docela strach, protože Turecko bylo označeno Reportéry bez hranic, jako největší vězení pro novináře, tudíž se bojím toho, co by mohli použít proti mně,“ uvedla.

Shim informovala o militantech Islámského státu, kteří překročili hranici z Turecka do Sýrie v kamionech zřejmě přidružených k nevládním organizacím, z nichž některé údajně měly znak Světové potravinové organizace (World Food Organization). Také tvrdila, že dostávala informace od extremistů Islámského státu překračujících turecké hranice a že byla jedním z mála novinářů se zaměřením na toto téma.

zdroj : http://rt.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*